Megálló a pirosnál

Corvinus Cafe - Nyugati BudapestCorvinus Cafe - Nyugati Budapest a térképen

Átlagos 2022. októberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. november 2.
Átlagba fulladó, középszerű kocsma a Nyugati téren egy pincehelyiségben, a Jókai utca elején. Fő vonzereje a központi fekvés lehet, de szombaton koraeste nem igazán voltak még vendégek. Évtizedekkel ezelőtt is söröző működött itt, de valami más néven, már nem is tudom visszaidézni. Ha jól tudom, a Corvinusos egyetemistáknak valamilyen kedvezményt adnak. Amikor többször megfordultunk itt, akkor főként fiatalok jártak ide, mostanság nem tudom.
Ételeket nem láttam, az italkínálat kommersz, cserébe nem drága.
A hely különös ismertetőjele, hogy a berendezésben eluralkodik a vörös szín a bútorzaton és a falakon, dekorációban, kb. mindenütt. Elég sok asztaluk van, viszont az ablak és a megfelelő szellőzés hiánya miatt nem friss a levegő, folyamatosan olyan áporodott, állott szag van.
Sörkínálat: Stella, Staropramen (csapolt 650 Ft), Hoegaarden, Mort Subite meggyes, Corona, ill. Strongbow Cider. Zsindelyes és Árpád pálinkákat tartanak.
Kimért borok decije 350/450 Ft, Varga olaszrizling, Frittman rozé, Nyakas Irsai Olivér, ill. szintén Nyakas Aligvárom.
Ittunk 1-1 Jégert (650 Ft), egy korsó csapolt sört és egy Colát (390 Ft kis üveges), aztán mentünk tovább a következő helyre.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Tisztaság:Átlagos

Corvinus Cafe - Nyugati további értékelései

2022.06.23egyedül
A Nyugati téren, a volt Skála előtt mindig van valami vallásos performance, érdekelnek az ilyen emberek, sokszor elácsorgok ott... de ha meleg van, megszomjazom én is. Jókai utca, csak úgy találomra... és akkor ott vár ez, ahol talán még sohasem voltam. Ajtónyitás, pince, enyhe doh, valami...
Danubius Hotel Annabella Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
Hajókázás a Balatonon