Útközben: Lenyűgöző fagylaltválaszték, szép sütemények - Espressoul Budapest - Cukrász Manufaktúra & Kávézó Budapest

Lenyűgöző fagylaltválaszték, szép sütemények

2018. áprilisban, családjával járt itt
Értékelt: 2018. április 24. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A szomszéd utcában sztrapacskáztunk családilag, hogy hol, arról most nem áradozhatok, mert nemrég értékeltem őket. Szóval le kellett sétálni a kiadós ebédet, és így jutottunk el a Damniczkiig. A kedvemért választottuk ezt a sok környékbeli cukrászda közül, mert a fiam tudta, hogy itt cukormentes fagylaltot is árulnak. Volt is háromféle, de hogy mi, arra már nem emlékszem. Megláttam ugyanis a fenyőmagos sós karamellát meg a bazsalikomos céklát, és úgy gondoltam, ezeket nem lehet kihagyni. Kacérkodtam még a narancsos sütőtökkel is, de visszafogtam magam. (Ebből a párosításból készül a kedvenc lekvárom, és eddig azt hittem, én találtam ki.) A bazsalikomos cékláról le akart beszélni, aki már evett ilyet a társaságból. Szerencsére sikertelenül, mert nekem nagyon ízlett. Elborzadva említették még a kapros uborkás fagyit is, az sajnos most nem volt. Párszor el kell még jönnöm "nézelődni". :-) Érdemes megemlíteni, hogy egy kanálhegynyit meg lehet kóstolni, nem vesz az ember zsákbamacskát. Ez is ritkaság határainkon belül.
A sokféle fagylalt mellett igen guszta süteményeket árulnak. Ötletesek, szépek, változatosak. Én nem vagyok nagy sütis, de el tudok gyönyörködni egy szép cukrászpultban.
A földszinti helyiség nem túl nagy, de csinos, ízléses berendezéssel és dekorációval. A galériának lentről csak a légies csücske látszik. Nem mentünk fel, mert csak séta közben tértünk be.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni Útközben felhasználót?    Igen

Espressoul Budapest - Cukrász Manufaktúra & Kávézó Budapest
1051 Budapest
Hercegprímás u. 17.

2018. augusztus 11.
47 évig itt laktam Pest szívében a Bazilika mellett,/Hercegprímás utca/, de anno még nem volt hasonló sem,-kivéve a Sport cukit [moderálva - a szerk.]! Különleges ízek, finom nyalánkságok, sütik,üdítő,előzékeny udvarias kiszolgálás,kézműves fagylaltok, -diabetikus is-, tisztaság!...

2018. február 5.
Nagyon szeretjük ezt az elegáns cukrászdát a belvárosban. Nagy a választék, a süteményekből az ország tortáját itt szoktuk megkóstolni először, a fagylaltból hihetetlen a választék. Még uborkás is van. A kiszolgálók nagyon kedvesek, a hely gyönyörű. És mindig le tudunk ülni. Külön kiemelem a...