Varázsoltak ebédmenüt

Delhi6 BudapestDelhi6 Budapest a térképen

2023. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. március 20.
A VIII. kerületi Palotanegyedben van egy kis indiai étterem is a szuterénben, az utca felől nem túl látványos. A beltér nem is olyan kicsi, elég sok asztaluk van, de félhomályos, kihalt volt. Ebédmenüt szerettem volna, de kiderült, hogy arra a hétre elvileg nem volt meghirdetve. Bánatos fejemet látva az indiai hölgy - pultos, pincér egy személyben, s mint később kiderült, a családi vállalkozásban a beszerzésért, árurendelésért is ő a felelős - bement a konyhába egyeztetni, majd azzal a jó hírrel tért vissza, hogy tudnak nekem adni egy 3.000 Ft-os húsos ebédmenüt, ha elfogadom. Persze, örömmel elfogadtam, ezért jöttem. Megbeszéltük azt is, hogy ne legyen csípős az étel.
Először egy fűszeres paradicsomleves érkezett csészében, forrón.
A főétel a klasszikus indiai thalit idézte. Négy-osztatú tányéron zöldség curry, Chicken Vindaloo /fokhagyma, gyömbér, paradicsompüré, paprika, koriander a fő összetevők a mártásban, csirkemell filé darabkákkal, hosszú szemű Basmati rizs, naan kenyér. Finom volt az étel, mennyiségre is elegendő volt a számomra.
Egy pohár vizet grátisz kaptam.
Indiai éttermek színvonalához képest a mosdó teljesen kulturált, felújított, korrekt volt.
Az ebéd után a kedves hölgy a segítségemet kérte a zöldség rendelésben, mivel ő nem tud magyarul, és elromlott a fordító programja a telefonján.
Ottlétem, ebédem alatt én voltam az egyetlen vendég, igaz, közben érkezett pár rendelés és futár elvitelre.
Nem a legjobb indiai étterem a városban, de teljesen rendben volt, ennék itt szívesen máskor is.
Delhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - EgyébDelhi6 Budapest - Egyéb

Delhi6 további értékelései

2023.02.02egyedül
Ma, gondoltam benézek a hajdani Darshan helyén trónoló Mixátba, de egy flegma biztonsági őr viszonylag gyorsan eltanácsolt onnan. Így aztán pár lépéssel arrébb alászálltam, mint Orfeusz az alvilágba, hogy inkább délázsiában fogyasszak valami ehetőt. A Delhi6 egy kedves kis pince, és egy szintén...
2022.04.12a párjával
Nemrég fedeztük fel az éttermet a Krúdy utcában, a Palotanegyed hangulatos sétálóutcájában. A szép időre tekintettel a teraszon tudtunk helyet foglalni. Az étlap jó hosszú, a szokott indiai ételek találhatóak nagy számban rajta, csak levesből hat féle van. Indiai ( vagy annak látszó) személyzet...
Thermal Hotel Visegrád - Örökifjak 62+
Örökifjak 62+