Mázli és a gazdik

Deszka BudapestDeszka Budapest a térképen

Kiváló 2023. májusban járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 8.
Idén év elején megnyitott fiatalos, vagány bisztró, reggeliző, brunchozó az V. kerületi Veres Pálné utcában. Nem túl nagy alapterület, barátságos, életvidám berendezéssel, kint kis terasz. Két fiatalember vezeti a helyet, egyikük kutyusa Mázli, aki azonnal belopja magát minden vendég szívébe, én sem voltam ezzel másképp. Kutya a konyhába nem való, ez itt sincs másképp, a kutyus nagyon kedves és jól nevelt, de közben éberen figyelt minden mozzanatra, rezdülésre, fontos eseményre.
A rövidke egy oldalas lapon gyakorlatilag tartalmas, kiadós reggelik szerepelnek, amelyeket egész nap ehetünk, a nyitva tartási időben (8.30-16.00 óra között), mellé nemcsak kiváló kávét, de akár egy pohár bort, koktélt vagy pezsgőt is leküldhetünk, mondjuk én nem, mert munkából mentem ki ebédidőben. Hétvégente a séf valami meglepetéssel szokott előrukkolni.
A csoportosítás édesekre és sósokra oszlik, ezen belül nemzetközi a kínálat, a magyaros fogások mellett a francia, angol és spanyol vonal is befigyel. Az édes reggelik 1700-2790 Ft között árazódnak, a sósak ennél magasabban, 3500-4190 Ft között, amit én V. kerület ide vagy oda, egy kissé túlárazottnak éreztem, pláne, hogy még kötelező szervizdíjat is felszámolnak (12%). Az is igaz, hogy tényleg kitett magáért a séf, a The Goat névre hallgató fogás egy jó kis ebéd egytálételnek is beillett (3890 Ft). Pirított kovászos kenyéren grillezett kecskesajt, céklalekvár, körte kétféle megjelenésben, zöld pesto, jégcsapretek, tökmag.
A limonádék között érdekesebb ízűek az uborkás, mentás és a hibiszkuszos (1500 Ft/4 dl).
Igazán vendégbarát a kiszolgálás és az egész közeg nagyon emberi, barátságos. Jó volt itt lenni, jó volt itt enni.
Hangulat:Kiváló
Deszka Budapest - Étlap/itallapDeszka Budapest - BelsőDeszka Budapest - BelsőDeszka Budapest - Étel/italDeszka Budapest - Étel/italDeszka Budapest - Étel/italDeszka Budapest - BelsőDeszka Budapest - BelsőDeszka Budapest - BelsőDeszka Budapest - Külső kép
Hotel Stáció Vecsés - Nyári csobbanás
Nyári csobbanás
2024.09.02-ig
Hotel Stáció Vecsés
Hotel Belenus Zalakaros - Belenus pihenés hétköznapokon
Belenus pihenés hétköznapokon
2025.02.28-ig
Hotel Belenus Zalakaros
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló