Rózsaszín felhőbe burkolózva

Egyszarvú Unicorn Bistro & More BudapestEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest a térképen

2022. decemberben járt ittÉrtékelt: 2023. június 22.
Az egykori VV Zsolti, Osváth Zsolt influenszer, youtuber, digitális tartalomgyártó, LMBTQ propagandista és megmondóember "párjával" nyitotta meg ezt a különleges hangulatú bisztrót még 2021-ben a Nagymező utca Bajcsy-hoz közelebbi szakaszán. Ahogy büszkén hirdették, ez Európa legelső, unikornis tematikájú bisztrója, és valóban, már messziről virít a babarózsaszín felhőbe burkolózó vendéglátó egység. A bejárat előtt egy kis teraszt is kialakítottak, a beltér nem túl nagy, így megpróbáltak minél több férőhelyet kialakítani, ezáltal az összkép meglehetősen zsúfolt, szinte összeérnek az asztalok, székek a szomszédokéval.
A színekben a rózsaszín és a fehér vonul végig a teljes dekoráción kívül és belül is, amelyet Advent időszakában amerikai stílusú karácsonyi dekorációval, kellékekkel színesítettek. Giccses, de nyilvánvalóan ez itt tudatos cél volt. A szintén pink színvilágú, csinos étlapon egyszerűbb nemzetközi bisztrós és street food ételek is találhatóak, pl. Cézár saláta, kecskesajt saláta, burgerek (4000 Ft környékén), nuggets, de inkább a desszertek voltak számunkra figyelemre méltóak. Színes sütemények, pl. szivárvány szelet (1790 Ft), Lady Strawberry torta (1590 Ft), de palacsinta, valamint churros (1990 Ft) is van színes cukorkaszórással. A cappuccino 690 Ft volt, nem átütő, de nem is rossz. Ismertebb koktélokat is kínálnak (1790-2190 Ft), illetve 5 féle üveges kézműves sör is kapható volt a MONYO sörháztól (1390 Ft/ üveg).
A kiszolgálás kedves, de nagyon lassú volt. Népszerű a hely, gyakorlatilag telt ház volt, véletlenül szabadult fel egy asztal, ahová le tudtunk ülni. Hétvégén mindenképpen indokolt az előzetes foglalás, amit interneten is meg lehet tenni, vagy telefonon.
Összességében ez a hely a hangulatával vonzza be az embereket, illetve azokat, akik kíváncsiak egy híresség bisztrójára, de gasztronómiai szempontból nem izgalmas. Nálam ez 4 pontot ér.
Hangulat:Kiváló
Egyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - Külső képEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - Külső képEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - EgyébEgyszarvú Unicorn Bistro & More Budapest - Egyéb

Egyszarvú Unicorn Bistro & More további értékelései

2024.04.21a párjával
Nos, az Unicornis úgy szuper, ahogy van! Persze, lehet, hogy mindenkinek mást jelent, láttam a pici lányokat, akik éppen a születésnapjukat tartották itt ma, nagy, rózsaszín tüllszoknyában, nekik egy saját életérzés, nekem meg a feleségemnek, idős, másfajta emberek, meg habos-babos rózsaszín...
2024.03.19barátokkal
Régóta tervben volt, hogy kipróbáljuk, és nem bántuk meg. A kiszolgálás nagyon kedves, profi volt. Az ételek frissek, és finomak voltak, laktató adagok (erre nem is számítottam) A kiszolgálás gyors, de a másfél óra így is hamar elrepült. Szép, tiszta étterem, ár-érték arányban, szerintem pont...
2024.03.06családjával
Nagyon jól éreztük magunkat,finom ételek,tiszta környezet,egyedi dekor,kedves koszolgálás. Mindenkinek ajánlom,gyerekeknek kánaán. Biztos,hogy visszatérünk még
Hunguest Hotel Bál Resort Balatonalmádi - Legjobb ár félpanzióval
Legjobb ár félpanzióval