Külföldi turisták csapatnak

Fakanál Étterem BudapestFakanál Étterem Budapest a térképen

Gyenge 2018. novemberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2019. május 1.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Nagy alapterületű, kifejezetten a külföldi turistákra "szakosodott" népetető a Fővám téri Vásárcsarnok galériaszintjén. Ebédidőben meglehetősen zsúfolt, mivel turistacsoportok is gyakorta felkeresik. Az étterem önkiszolgáló rendszerű, a pultokból széles kínálatot lehet válogatni, minden klasszikus, híres magyaros fogás megtalálható, ami a külföldiek számára Magyarországra látogatva érdekes lehet. Gulyás, libamáj, pörkölt, sült kolbász, csülök, töltött paprika, töltött káposzta, rétes, máglyarakás, stb.
Ezen kívül vannak persze úgymond kihagyhatatlan nemzetközi ételek is, pl. tészták, görög saláta. Átlagos, nem igényes elkészítés, de ehető ételek.
Az árak a kapott minőséghez és a körülményekhez képest magasak, szerintem drága, ami egyébként az egész Vásárcsarnokra is igaz.
Reggelit, ebédet, vacsorát is kínálnak a csarnok nyitva tartási idejében végig.
A személyzet barátságtalan, főleg a magyarokkal, bár a külföldiekhez sem voltak éppen kedvesek. Valószínűleg itt a többség nem jószántából dolgozik, legalábbis ez volt az arcukra írva.
Az ételek előre el vannak készítve, le vannak sütve, nem frissensülteket kínálnak. A legolcsóbb ételek (levesek) 1000 Ft feletti árnál kezdődnek, az olcsóbb főételek - köret nélkül - 2000 Ft-tól felfelé.
Sok ülőhelyük van, részben a szűk folyosón, az emberek nehezen férnek el, egyes csoportok tolonganak, lökdösődnek, szóval nem éppen alkalmas egy békés, csendes, nyugalmas étkezésre.
Magam választásából nem mentem volna ide enni (kb. erre számítottam), de külföldi konferenciavendégek meg akarták nézni, rajta volt a budapesti "bakancslistájukon".
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Gyenge
Ár / érték arány:Gyenge
Tisztaság:Átlagos
Fakanál Étterem Budapest - Külső képFakanál Étterem Budapest - EgyébFakanál Étterem Budapest - Külső képFakanál Étterem Budapest - EgyébFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - Étel/italFakanál Étterem Budapest - BelsőFakanál Étterem Budapest - Étlap/itallapFakanál Étterem Budapest - Étlap/itallapFakanál Étterem Budapest - Külső képFakanál Étterem Budapest - Egyéb

Fakanál Étterem további értékelései

2023.10.20a párjával
Már kétszer voltunk itt, nagyon tiszta a hely. Az ételek izletesek,finomak voltak, A kiszolgálás szuper volt! A felszolgálásnál a NIKI -nevezetű kis hölgy segítő kész volt,hellyel kinált,segített kivinni a tárcát, felszolgálásból,és udvariasságból nálunk KITŰNŐRE VIZSGÁZOTT! Panni és Feri
2022.11.22egyedül
Gondolkodtam rajta, hogy ha Európa vagy a világ nagyvárosaiban járnék bámész, akkor bemennék-e egy ottani nagyvásárcsarnokba, és ott képzelném-e el az ebédemet? Hát nem is tudom... ez az épület pazar, gyönyörűszép. Igazi kuriózum. A benne lévő éttermek, kajáldák meg fura módon, szinte kizárólag a...
2019.01.16barátokkal
Iszonyatosan sokan voltak ezen a csípősen hideg szombaton a vásárcsarnok „Fakanál” nevű éttermében, 90%ban külföldiek, akik lökdösődve, kiabálva nyomultak valamerre (nem is mindig előre), a nem túl tágas helyen, így nagyon nehéz volt kiválasztani azt az édességet, amivel egy kicsit le...
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár
Hunguest Hotel Helios Hévíz