Naked in the woods

Forest Cafe BudapestForest Cafe Budapest a térképen

2019. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. december 8.
Tavaly nyáron megnyitott újhullámos kávézó az Egyetem térnél. Kicsi, de csinos, dizájnos, mediterrán hangulatú. A névadó erdőre talán az élő növények utalnak, amelyekből pár található a polcok tetején és a fal mentén. A hely szlogenje Naked in the Woods, amit én nem igazán tudtam hová tenni azon túl, hogy egy vicces emberke lopakodik egy lombos fa mellett a kávézó logóján, aki ezek szerint ruhátlan. De valójában arról van szó, hogy az alap presszókávé, amelyből itt készül a fekete, "naked", azaz erősebb és mennyiségre több, mint a standard. A kávé a londoni Catalyst pörkölőből érkezik.
Kávén kívül frissen facsart gyümölcsleveket, péksütiket lehet kapni.
Az átlagnál drágább hely, igaz, az 5. kerületben vagyunk, egy cappuccino és egy croissant már ezres felett van.
A pult mögött a tulajdonos, aki tapasztalt barista személyesen főzi a kávét és szolgálja ki a vendégeket.
A kávézó mellett egy kitűnő csoki-lelőhely található.
Forest Cafe Budapest - Külső képForest Cafe Budapest - Külső képForest Cafe Budapest - Külső képForest Cafe Budapest - BelsőForest Cafe Budapest - BelsőForest Cafe Budapest - BelsőForest Cafe Budapest - Étel/italForest Cafe Budapest - Étel/italForest Cafe Budapest - Étel/italForest Cafe Budapest - Étel/ital
Hotel Belenus Zalakaros - Belenus pihenés hétköznapokon
Belenus pihenés hétköznapokon