A sokoldalú croissant

Freyja BudapestFreyja Budapest a térképen

2019. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. április 6.
A Freyja névre hallgató bisztróféle a Blaha Lujza tér közelében egy régi retró cukrászda helyén nyitott meg a közelmúltban, idén februárban. Több gasztro-oldalon is olvastam róluk dicsérő szavakat. A helyet két fiatal srác jegyzi, és az a különlegessége, hogy kizárólag croissant-t lehet kapni. A sima 400 Ft-ba kerül (hát, jól megkérik az árát....), míg a töltöttek 800 Ft-os egységáron. Mindig 3-3 féle sós és édes kreációt kínálnak, és legalább hetente bedobnak egy új variációt. A friss nyitás miatt még egyelőre a tesztelés időszakát élik. Az édesek között a pisztáciás a sláger, ez nem is lesz várhatóan lecserélve, hanem marad hosszabb távon a repertoárban, most az újdonság a fügés-gorgonzolás volt. Én a vörösboros-körtés-libamájasat kóstoltam, valóban finom volt. A croissant nagyon jó minőségű volt. Egyébként ezt is a srácok sütik, és állítólag 4 napig készül, attól ilyen spéci.
A kávé is prémium kategóriás, a tatai Ébresztő csapattól.
A beltér trendi, skandináv-minimál stílusú, különleges, lépcsős ülőhelyekkel. Ezt az egyetemisták nagyon imádják.
Számomra kérdéses, hogy mennyire lehet tartósan fennmaradni úgymond egytermékes vendéglátó egységként. A Margit körúton volt már cukrászda vonalon egy ilyen kezdeményezés, kiváló minőségben, szerintem, ugyanakkor drágán, és ők végül kifulladtak, bezártak.
Freyja Budapest - Külső képFreyja Budapest - Külső képFreyja Budapest - Étel/italFreyja Budapest - Étel/italFreyja Budapest - Étel/italFreyja Budapest - Étel/italFreyja Budapest - BelsőFreyja Budapest - Étlap/itallapFreyja Budapest - Étel/italFreyja Budapest - Külső kép

Freyja további értékelései

2019.05.08egyedül
Nekem a hely, a környék ismerős volt, hiszen korábban gyakran jártam erre, a régimódi, klasszikus Bognár cukrászdába. Most viszont ugyanott egy abszolút trendi, fiatalos, bauhausosan berendezett kávézó fogadott. A hely egyetlen terméke a helyben készült croissant. Ebben viszont csúcsminőség. Én a...
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
05.17-20.
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel