A megújult Szent Gellért Söröző igazi csúcshely

Gellért Hotel Eszpresszó BudapestGellért Hotel Eszpresszó Budapest a térképen

Kiváló 2016. márciusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2016. március 14.
A Szent Gellért sörözőt már vagy két éve, nagyjából átalakítása óta iktattam a legfontosabb célpontok közé, de csak most sikerült meglátogatni egy kisebb társasággal. (Korábban voltam már ott 2010-11 táján, akkor semmi extrát nem nyújtott.)
A beltér nagyon megnyerő, hangulatos, otthonos, a kiszolgálás kedves.
Az étlap az újragondolt magyar konyha címszó alá sorolható, bár vannak népszerű nemzetközi fogásaik is.
Ettünk malacoldalast, kacsamájas hurkát, kecskegidát, padlizsánkrémet, fehér csokoládéhabot. Fogásaink izgalmasak voltak, jól megkomponáltak és ügyesen megvalósítottak. A tálalás is kifejezetten tetszett.
A Bigfoot söreit tartják baráti áron, a hely színvonalához képest olcsón. Kiderült, hogy lemaradtam egy brosúrával, ahogy mifelénk mondják, a Fóti Kézműves serfőzde két új söréről, a Giorgioról és a másik olaszos hangzásúról nem hallottam még. Most viszont rögtön ittam is egy-egy korsóval. 600 illetve 700 ftba kerülnek, a 2222, amiből szintén ittunk, 800 ftba kerül. Ja persze az IPA. Egy korsó sajnos csak 4 dl. Az üveges sörválaszték is szép, több tétel is van a kedvenceim közül.
A borválaszték sem rossz egyikünk Olaszrizlinget ivott a Pannonhalmi Apátsági pincészettől.
Nagyon jó hely a Szent Gellért Söröző, csak ajánlani tudom.
Hangulat:Kiváló
Gellért Hotel Eszpresszó Budapest - EgyébGellért Hotel Eszpresszó Budapest - BelsőGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étel/italGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étel/italGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étel/italGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étel/italGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étlap/itallapGellért Hotel Eszpresszó Budapest - Étlap/itallap

Gellért Hotel Eszpresszó további értékelései

2019.07.28egyedül
A Gellért Szállóban sokszor jártam már, az étteremben és a fürdőben is, sőt különlegességként tavaly egy vezetett túrán is részt vettem a Gellért-hegyi ősforrás és alagút felfedezésére, ami a turisták számára alapvetően nem elérhető. Az "eszpresszó" elnevezés az elmúlt évtizedekben kissé - vagy...
2019.01.20a párjával
Gyerekkorom óta számtalan alkalommal elhaladtam mellette (kocsival), s mindig kíváncsi is voltam mi lehet belül. Most viszont gyalogosan. Rögtön adódott is az ötlet, hogy térjünk be melegedni és ha már betértünk, együnk egy sütit. Szerintem a személyzet azonnal észreveszi azt, aki először jár...
2015.01.01a párjával
Szilvesztert töltöttük a Gellért szálló éttermében. Programot és a jó hangulatot meghívott művészek biztosították, menü kiváló volt, de! a terítéket egy Gellért étteremhez méltóan vártam el, kissé hiányosnak és nem a színvonalnak megfelelőnek találtam főleg így egy SZILVESZTERI terítéknek.
Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval