Erdei séta és hibátlan ebéd

Gléda Vendéglő BudapestGléda Vendéglő Budapest a térképen

Kiváló 2019. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. október 20.
A Gléda Vendéglő talán 1 évvel ezelőtti megnyitása óta számtalan pozitív értékelést kapott, nem érdemtelenül, abszolút megérdemelten. Számomra Budapestnek egy teljesen ismeretlen környékén található, a Mátyáshegy alatt. Ráadásul gyalogosan az Óbudai Egyetem Könnyűipari Főiskolai épületétől először lépcsőn, majd egy rejtélyes erdei ösvényen juthatunk fel ide (sosem jártam itt, a GPS vezetett fel).

Az étterem a Béres Rt. épületének földszintjén található, mellette teniszcentrum és a Nemzeti Edzésközpont található. Autóval is jól megközelíthető, a másik irányból, kerülővel.
Az étterem családias hangulatú, de jelenkori, modern berendezésű, elegáns. Az asztalokon kék kockás terítő, tágas, kellemes kiülős terasz. A bejárattal szemben lévő pultban csodás házi húsok, sonka, kolbász, szalámi, valamint sajtok, amelyekből elvitelre otthonra lehet vásárolni. Én is vettem a gyerekeknek egy parenyica sajtot, ami az egyik kedvencük (750 Ft).
A 2 fogásos ebédmenü 2200 Ft, a 3 fogásos 2600 Ft, hetente változó menülapról lehet választani, amelyen 3 leves/előétel, 5 főétel, 2 desszert szerepel. A főételek között mindig van kifejezetten fűszeres-magyaros, illetve vegetáriánus étel is, és többféle húsból főznek (a csirke mellett példaképpen kacsa, hal, sertés/csülök, mangalica, szürkemarha, borjú, nyúlcomb).
A magyaros-vidéki ízek mellett a nemzetközi konyha fűszerei, ételei is felbukkannak, pl. a távol-keleti hatások sem idegenek.
Választásom: gyömbéres-vaníliás kacsaleves zöldségpálcákkal, majd kiskunhalasi kacsacomb kelkáposzta főzelékkel, desszertként túrós smarni eperszósszal.
Minden kitűnő, ízletes, hibátlan. A 3 fogást nem tudtam végigenni.
0,5 l szóda 300 Ft.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Gléda Vendéglő Budapest - Külső képGléda Vendéglő Budapest - Külső képGléda Vendéglő Budapest - Étlap/itallapGléda Vendéglő Budapest - BelsőGléda Vendéglő Budapest - BelsőGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - BelsőGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - BelsőGléda Vendéglő Budapest - MosdóGléda Vendéglő Budapest - MosdóGléda Vendéglő Budapest - BelsőGléda Vendéglő Budapest - MosdóGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Étel/italGléda Vendéglő Budapest - Külső képGléda Vendéglő Budapest - Külső kép

Gléda Vendéglő további értékelései

2019.09.07barátokkal
A Gléda vendéglőbe tavaly év végi megnyitása óta el akartam menni. Kerekes Sándor konyháján volt szerencsém több ízben is enni, [moderálva - a szerk.] mindig meg voltam elégedve. A Gléda ezeket is felülmúlta. A kiszolgálás udvarias, megismerkedtem a séf-tulaj kiváló vendéglátói vénával...
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Caramell a legjobb áron
Caramell a legjobb áron
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Ensana Thermal Sárvár - Wellness élmények előfoglalással
Wellness élmények előfoglalással