ZigZag: Meglepően jó ebédmenü - Hoppá Bistro Budapest

Hoppá Bistro Budapest értékelése

Meglepően jó ebédmenü

2020. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. szeptember 13.
Korábban szintén étteremként működő egység helyén nyitott meg tavaly év végén a Hoppá Bisztró, melynek névválasztásával egyáltalán nem vagyok kibékülve. A magyarok számára szerintem idétlenül hangzik, a külföldiek - akik feltételezem, a vendégkört gerincét adták - számára meg nem értelmezhető.
Hétköznap ebédidőben 2 vagy 3 fogásos menüt kínálnak, 2 leves illetve előétel, 3 főétel és 2 desszert közül lehet választani.
Frissen festett és bútorozott, skandináv minimalista, modern étterem, de kicsit élettelen, nincs karaktere, viszont trendi.
Az ételek nagyon ízletesek, finoman elkészítettek voltak. Viszonylag kis adagok (kivéve a desszert, mert az elég nagy, bőséges), de a 3 fogással jól lehet lakni.
Édesvízi halleves thai módra, kókusztejjel, póréhagymával, zöldségekkel, viszont halhús nélkül! Szóval akkor ez hallé. A főétel csirke supreme, csirkecombból, újragondolt zöldbab főzelékkel. A desszert cserépben sült császármorzsa.
A menü mellé a szörp kedvezményes áron 390 Ft (3 dl), málnát kértem.
A plusz szervizdíjjal 3700 Ft lett a számla, ami azért ebédmenünek nem kevés.
A személyzet aránytalanul nagy létszámú a forgalomhoz képest.

Ételek / Italok: Kiváló

1061 Budapest
Andrássy út 34.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. október 26.
Forgalmas útszakaszon, a Bazilika és a Városház közötti főút mentén található a Szamos-hálózat esztergomi egysége. Cukrászda, kávézó és fagyizó is egyidejűleg. Régi, patinás polgári épület, a beltér is megérdemel egy pillantást, tradicionális, kissé régies kávéházi berendezés, elég sok asztallal,...

2020. október 25.
Az egyik legjobb kávézó Budapesten, legalábbis nekem nagyon tetszett. Specialty, azaz újhullámos kávét főznek, 2018-ban nyitottak meg a Fő utcában, a Lánchíd budai hídfő közelében. Reggel már a standard munkakezdés előtt, fél 8-kor nyitnak, viszont délután 4-kor már zárnak is. La Marzocco...

2020. október 25.
Mivel a hotelben szálltunk meg, így ittlétünk alatt a szálloda éttermében étkeztünk, leginkább praktikus okok miatt, nem azért mert annyira jónak találtuk. A reggeli átlagos svédasztalos kínálat, egyáltalán nem közelíti meg a 4 csillagos szintet (van egy jó pár összehasonlítási alapom...