Gyümölcsök a sörökben

Jónás Craft Beer & Food BudapestJónás Craft Beer & Food Budapest a térképen

Kiváló 2023. januárban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. március 19.
A Jónás kézműves söröző és gasztrokocsma éveken át a Bálnában működött, annak déli végében, azonban költözést követően a Bikás parkba tették át a székhelyüket, közvetlenül a 4-es metró kijáratánál, a park szélén található az új helyük, ami korábban egy színvonalas bisztrónak adott helyet.
Zárt, fedett teraszuk télen is működik. Belépbe modern, letisztult, skandináv hangulatú beltér fogad, elég sok asztal nem túl sűrűn, így a különböző asztaltársaságok nem érnek össze, nem kell a szomszéd asztal csapatát túlüvölteni.
A fő profil továbbra is a sör, amely 8 csapból folyik változó kínálatban, de lehet válogatni a számtalan üveges és dobozos sörből is, ha ez nem lenne elég. Magyar craft sörök a Reketye, a Brew Your Mind, a Horizont, a Viharsarok és a Fehér Nyúl sörfőzdékből is megtalálható. Mivel lesírt rólam, hogy nem vagyok egy nagy sörszakértő, kis kóstolóval támogatták meg a csapos fiúk a választásomat. A Löwolf KEG sörművek Hurricane smoothie ale lett az első találat (2 dl/ 1095 Ft),
Ebben az inkább csajos, fiatalos sörben a fanyar, savanykás és a selymes, édeskés ízek is megtalálhatóak, nagyon gyümölcsös, citrusos. Narancs, grapefruit mellett utóízként banán és vanília is érződik.
A másik kóstolás a gyulai Viharsarok Indián Nyár söre, amellyel már több kézműves sörözőben találkoztam, és télen is lehet inni persze. Virágos, fenyős, citrusos ízjegyek jellemzik, ez is nagyon kellemes. (790 Ft/ 2 dl).
Ezeket a söröket is lehetett kapni dobozos kiszerelésben is, nemcsak csapolva, többen elvitelre is vettek söröket.
Ételek terén egy oldalnyi, rövid bisztrós étlapjuk van, sörkorcsolyák, mediterrán ízelítő, krém válogatás, illetve Smash burger, pulled pork, BBQ ribs mártogatóssal, grillsajt, gulyásleves mint klasszikus szerepel rajta többek között. Kötelező szervizdíj nincs.
A mosdó tiszta, kulturált, új.
Nagyon kedves, laza, de udvarias és figyelmes kiszolgálás.
Jónás Craft Beer & Food Budapest - Külső képJónás Craft Beer & Food Budapest - Külső képJónás Craft Beer & Food Budapest - Külső képJónás Craft Beer & Food Budapest - MosdóJónás Craft Beer & Food Budapest - Étel/italJónás Craft Beer & Food Budapest - Étel/italJónás Craft Beer & Food Budapest - EgyébJónás Craft Beer & Food Budapest - Külső képJónás Craft Beer & Food Budapest - Étlap/itallapJónás Craft Beer & Food Budapest - Étlap/itallapJónás Craft Beer & Food Budapest - Étel/italJónás Craft Beer & Food Budapest - BelsőJónás Craft Beer & Food Budapest - Étel/italJónás Craft Beer & Food Budapest - Mosdó

Jónás Craft Beer & Food további értékelései

2024.01.31barátokkal
Nagyon finom forralt bort ittunk, és a kaja is kiváló. Kinézetre egy hivatalos éttermi étellel is felveszik a versenyt. A kiszolgálók kedvesek, segítőkészek. Szuper, hogy mentes étel is van a kínálatban. A borokból lehetne nagyobb a választék, de a jelenlegi lehetőségek is megfelelőek. Köszönjük
2023.03.20egyedül
Nagy emberek nyomán... én is kedvet kaptam egy házon kívüli ebédre, süt a nap, el is mentem a Bikás parkba ezért az élményért. Emlékeztem rá, hogy voltam már itt, meg fényképet is csináltam egykor, nincs sehol, hát akkor most lesz. Elég tágas a tér belül így vendég nélkül, azaz alig páran ülnek,...
2023.01.25családjával
A Jónás a Bálnában működött hosszú időn át. Az egység bezárásáról 2021 áprilisában érkezett hír, a Bikás parkbéli újranyitásról egy évvel később. Mindig is kedveltem a helyet, úgyhogy pillanatig sem volt kétséges, hogy első adandó alkalommal be fogunk ugrani hozzájuk. Így is történt, a nyitás...
Hunguest Hotel Gyula - Napi ár fürdőbelépővel
Napi ár fürdőbelépővel