Kakas Presszó - Deák Ferenc tér Budapest értékelése

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Illuminati

2017. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2017. január 27.
A Deák téri Kakas nagyjából olyan volt, mint amilyennek elképzeltem. Éjjel-nappal nyitva tartó presszó pontosan a buszmegállóban. Tőle talán 5 méterre található a Kakas+, a kettő közötti különbséget, vagy "pluszt" még nem tudom, de majd beszámolok arról is. (elvileg a "plusz"-os helyeken valamivel szélesebb az italkínálat, ha igaz, és többféle étel van).
A bejárat előtt oldalt nyitott, kifakult ponyvával fedett terasz, fapadokkal. Belépve tömény hypo-szag csapja meg az orromat, valószínűleg a hajnali felmosás maradványaként. Önkiszolgáló rendszerben, rendelés és fizetés bent a pultnál történik, nincs az asztalokhoz felszolgálás. Az alsó kategóriás kommersz kínálat 1 A4-es oldalon elfér, az ital+étlap kissé gyűrötten, ragacsosan a pulton hozzáférhető. Egy kis üveges Cola 350 Ft, a limonádé 590 Ft (0,5 l). Sörben csapolt Ászok és Dreher a kínálat, üvegesben szintén ezek. Egy eszpresszó kávé 290 Ft, a cappuccino 390 Ft. Az ételkínálat minimális: melegszendvics (490 Ft), chips, sós mogyoró. A Piazza D'Oro kávé nagyon ramaty volt, goromba mellék-és utóízzel, amit még órák múlva is érez az ember a szájában. Nem az alapanyaggal volt a hiba, még ha nem is egy csúcsminőségű kávéról beszélünk, hanem az elkészítéssel, adagolással, tisztasággal, stb.
A pultos hölgyek idejük jelentékeny részét kinti dohányzással töltik, de ha vendég érkezik, bejönnek kiszolgálni. Érdekes a vendégkör: reggel 8-9 óra magasságában, amikor az átlagemberek többsége már a munkába igyekszik, itt jó eséllyel belefutnatunk olyan figurákba, akiknél még az előző este tart.

Ennyire tetszett: Gyenge

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1075 Budapest
Károly körút 23.

2020. szeptember 16.
Tényleg semmi egyéb cél nem volt, mint baráti körben néhány sör elfogyasztása, és hangulatos beszélgetés. A hely kiválasztása kompromisszum, mert hárman a város három részéről érkezve, a hazautat is belekalkulálva egy mértani középen lévő söröző volt a cél. A közlekedése jó, sőt nemigen van jobb...

2019. július 21.
Ma hajnal 3kor néhány ismerősömmel betértünk ide. Volt nálunk egy bontott chips és 1 doboz sör amit leraktunk egy asztalra, de ennek ellenére fogyasztani mentünk be. Rajtunk kívül nem volt már más a helységben. A pultosok nem szóltak, hogy azokat nem hozhatjuk be és tábla sem jelezte ezt. A...