Majordomus: Étterem teszt 350.- karanténtörő - Kakas Vendéglő Budapest

Kakas Vendéglő Budapest értékelése

Étterem teszt 350.- karanténtörő

2020. júniusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2020. június 28.
Közel 4 hónapja nem voltunk étteremben,igy egy családi ünnepség apropóján látogatunk el a Kakas-hoz.
Népes csapatunk miatt-heten vagyunk- asztalt foglalumk. Nem sokan vannak,az élet még nem a megszokott,de készültek ránk s ezért összetoltak 3 asztalt.
Érkezés 13,25-kor.
A helyi erők teszik a dolgukat étlapot azonnal kapunk s a szokásos "mit hozhatok inni"kérdést.
Az étlap mindjárt meglepetés! Nem kevesebb mint 16!!! féle levesből lehet választani,hirtelen nem is tudok példát arra hol volt ekkora választék.
Az étlapban külön oldalon vannak bélszín és a hátszín ételek! Ilyent sem láttam még.
Több mint 70 féle ételből lehet választani.
Heten vagyunk 2 kisgyerekkel,ebből 6 féle ételt rendelünk,ahányan vagyunk annyiféle innivalót.
A felszolgáló hősiesen tartja a frontot,a gyerekek miatt eléggé "forgalmas" az asztalunk.
A levesek 13.55-kor érkeznek 18 perc után,ez jó időnek számit.
Ujabb meglepi: az Újházi tyúkhúsleves klasszikus receptjét kapom,a gombás változatot normális fél literes tálban zöld erős paprikával,ahogy kértem.
A leves jóízű,forró ahogy kell. Tartalmas.
Kissé lármásak vagyunk,sokat rendelünk és sokfélét,emberünk pontosabban a pincérhölgy vitézül bírja a tempót,egy-két dolog lemarad,de pótolja.
A főételek 14,18-kor érkeznek.A tálalás jó,az adagok közepesek. A köretek átlagosak,a krumpli "teszkógazdaságos"a rízs átlagos. A sajttal töltött csirkemell átsült,az rendben van,két közepes méretű hússzelet. A család is elégedett,egyikük jelzi,ilyen jó steaket (médiumra sütve) még sehol nem evett.
Az italok hűtése kitünő,ez nem mindegy,odakint 32 fok van,idebent kellemes a légkondicionálás.
Az asztalok teritése is szép,sőt, sótartó és fogpiszkáló is van.
A gyerekek már nyűgösek,így
desszertet kávét nem kérünk. Számla jön 50,420 ft ez 7 főre előételekkel rengeteg itallal,korrekt összeg. A lyoni libamáj 9,900 ft,a dupla bélszín 6,200,az én töltött csirkém 1,900 ft,az árak köretek nélkül értendőek.Az Újházi tyúkleves 1,150 ft,egy Krombacher 0.4 deci 700 ft egy búzasör 800. Az italok drágák,egy Amaretto 1,500 ft(3 cent!)
Piros pont hogy külön kérésre sajtos rántottát is készitettek a kicsiknek.
Távozunk 14,55-kor,étkezési idő 90 perc.
Összegzés:
Étterembe enni és jóllakni járunk,ez sikerült.
Alapvetően jó hely.
Az étlap kiemelkedően változatos és bőséges. A hosszú zárva tartás után is teljes palettával működnek. Hangulatos hely,tisztasággal semmi gond. Ár érték arány az ételeknél jó,az italok drágák.
Ételek minősége jó,kisebb kifogásokkal(köretek). Kiszolgálásra nincs sok panasz,jól kezelték a zűrzavart amit okoztunk.
Minősités: ajánlott
Értékelés:
(hosszú idő után első értékelés ezért jószivű vagyok)
9/10 pont

1139 Budapest
Reitter Ferenc u. 69.

Vélemények Majordomus felhasználótól

2020. március 7.
Kb.1 éve jártunk erre,a szombati ebéd helyszínéről szóló tanakodásban ezért választjuk. Kiesik a várostól,ennek ellenére az utolsó parkoló jut nekünk. Érkezés 13,40-kor. Két asztaltársaság van,szokott asztalunk szabad. Emberünk felteszi az étlapot,és a mi hozhatok inni kérdést,mire kihozza...

2020. február 29.
Egy éve jártunk itt,esedékes a látogatás. A múlt héten nem jött össze az asztalfoglalás,most igen 13 órára. Korábban érkezünk,telt ház van de asztalunk vár. Az étlap rongyosra lett hajtogatva,mire az italok megérkeznek ki is választjuk a menűt. Az étlap nem változott de más igen. Van fűszertartó...

2020. február 23.
Véletlenül találtuk meg a helyet a tömbházak között,midőn valami etetőhelyet keresünk. Két fáradt és nyűgös kisgyerekkel, mindegy csak hamar és gyorsan együnk valamit alapon térünk be. Jól tettük. Érkezés 11,50-kor. A ház oszlopa fogad bennünket,még civilben,hogyne, jöjjünk be,megoldjuk a...