Vadcseresznyét próbáltál már?

Kávé|Szünet BudapestKávé|Szünet Budapest a térképen

2019. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. január 20.
Modern, fiatalos kávézó az Árpád híd metróállomás közelében.
A kiülős terasz még télen is "üzemel". A beltérben a most divatos dizájn köszön szembe, skandináv minimál, fehér-barna, egyszerű, letisztult fenyőbútorok, szabályos elrendezésben, de a "hozzuk be a természetet" törekvés is megjelenik a fűzöld színek és a zöld mohát idéző falikép által. Valóban vágyik egy kis zöldre itt az ember ebben a betonrengetegben - még ha az épületek többsége modern üvegcsoda -, hiszen itt még fák sincsenek az út mentén.
Kávét már nem akartam többet inni, a koffeinmenteset nem szeretem és értelmét sem nagyon látom, egyszerűbb ételeket, például sütiket vagy péksütit, szendvicset viszont nem láttam, valószínű a zárás előtti utolsó órára tekintettel.
A forró csoki viszont jó ötlet a téli hidegben.
A falon lévő kiíráson 5 íz szerepelt 550 Ft-os egységáron, de sajnos sem rumosdiós, sem étcsokis nem volt. A vadcseresznyés első hallásra valóban vadnak tűnt, de miért is ne alapon bevállaltam.
Végül a kiírással ellentétben 580 Ft-ról szólt a blokk, talán a tejszínhab miatt, bár az itallapon erre utaló megjegyzést nem láttam.
Mivel elvitelre kértem, papírpohárban kaptam, amire trükkös kartongallért helyezett a hölgy, hogy ne égjen le a kezem. A forró csoki tűzforró volt, mert állítólag csak így oldódik fel és lesz megfelelő a sűrűsége. Jó nagy távot gyalogoltam végig az utcán, amire iható hőmérsékletűre hűlt. Persze addigra a tejszínhab már teljesen elolvadt. A vadcseresznye (aroma) ízt a végén lehetett érezni, összességében nekem egy kicsit édes volt az összhatás, de nem rossz. Nem a város top forró csokija, az tény.
Hangulat:Kiváló
Kávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - EgyébKávé|Szünet Budapest - Étel/italKávé|Szünet Budapest - BelsőKávé|Szünet Budapest - Külső képKávé|Szünet Budapest - BelsőKávé|Szünet Budapest - Étlap/itallapKávé|Szünet Budapest - BelsőKávé|Szünet Budapest - Külső kép

Kávé|Szünet további értékelései

2022.10.23
Vasárnap késő délelőtt a környéken volt egy órányi szabadidőm, elindultam az Árpád híd metróaluljáróból a Teve utca felé, remélve, hogy találok nyitva egy kávé-lelőhelyet. A Kávé/szünet nevű kávézóban jártam már évekkel ezelőtt, de akkor még a Teve utcában egy kisebb helyiségben működtek....
Hotel Freya Zalakaros - Senior ajánlat fürdőbelépővel
Senior ajánlat fürdőbelépővel