Retoró lángos-büfé az Őrsön

Király Lángos BudapestKirály Lángos Budapest a térképen

2016. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. december 28.
Kevés dolog van, amit az ember éhesen annyira meg tud kívánni, mint egy jó lángost. Ezt éreztem többek között a legutóbb, amikor az Őrs vezér terén volt dolgom, karácsonyi bevásárlásügyben és megéreztem azt a fenséges illatot, ami a Király lángossütőből áradt.
Engedtem a csábításnak és kértem egy fokhagymás lángost, sok kísérletezés után nagyjából ennél maradtam. Ennél jobban csak azt szeretem, amiben benne van a töltelék, ami, ha lehet, legyen olvadós juhsajt kaporral. Gyermekkoromban az aradi strandon adtak ilyet, azóta is csak nagyon kevés helyen találkozom vele, legutóbb Felsőbányán sikerült elkapni egy ilyen lángost.
A lángost nem rendelésre sütötték, de annyira meleg volt, mintha akkor szedték volna ki az olajból, a fokhagymát frissen reszelték rá. Finom volt a lángos, abszolút megérdemli a maga műfajában a négy pontot. Az ára is – 300 forint - barátságosnak mondható. Lassan már Erdélyben is drágább lángost eszik az ember, a tusványosi táborban 5-6 lej egy lángos, a sima is, ami 350-400 forintot jelent.
Hangulat:Átlagos
Tisztaság:Átlagos
Király Lángos Budapest - Külső képKirály Lángos Budapest - Étel/italKirály Lángos Budapest - Étel/ital

Király Lángos további értékelései

2019.10.20barátokkal
Nagyon egyszerű talponálló kis kioszk a Sugár előtti bódésoron. Őszintén meglep, hogy ezt a retró tákolmányt még nem bontották le, amikor megépült az Árkád vagy amikor a Sugárt is felújították. Minden esetre a lángosos már hosszú évek óta itt működik, gyakorlatilag elmaradhatatlan eleme lett az...
Wellness élmények all inclusive ellátással, előfoglalással
Ensana Thermal Aqua Hévíz
Hotel Solar Nagyatád - Napi árak reggelivel