Rákóczi túrós, mint húzónév

Kisperec Kézműves Sütöde BudapestKisperec Kézműves Sütöde Budapest a térképen

Kiváló 2020. márciusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2020. szeptember 26.
Idei év elején nyitott, családi vállalkozásban üzemeltetett kézműves pékség és kávézó a Bakáts tér egyik sarkán. Bár a koronavírus miatt talán nem tűnt a legjobban időzített nyitásnak, de az egyik tulajdonos ifjú hölggyel beszélgetve kiderült, hogy ők mégsem elégedetlenek. A környékbeliek hamar felfedezték és megkedvelték őket, és elég jó forgalmat bonyolítanak.
Bevallom, nekem is elsőre megnyerte a tetszésemet, azóta már többször is visszatértem, ha munka okán a környéken járok, rendszerint útba ejtem, még ha csak elviteles vásárlásra tudok beugrani pár percre, akkor is érdemes.
Az "újragondolt" Rákóczi túrós tortácska volt az, amivel először belopták magukat a szívembe, aki a kedvenc süteményemet ilyen tökéletességgel tudja elkészíteni, az nálam elég sok piros pontot ér. Ráadásul a 480 Ft-os ár is igazán korrekt érte. A töltött péksütemények árfekvése 400 Ft körül alakul, ami a valóban kézműves kategória alsó középára nagyjából, persze ez drágább a bolti péksüti áraknál vagy akár az országos láncoknál is (pl. Lipóti, Príma Pék), de azért véleményem szerint ez más, magasabb kategória.
Vásároltam már náluk gesztenye szívet (440 Ft) - másik kedvencem, amelyhez hasonló a Jókenyérben szokott lenni időszakosan, de nem pont ugyanebben a formában, csak hasonló. Próbáltam még a barackos-túrós táskát (380 Ft) és a corissant-t (vajas 280 Ft).
Hagyományos, olasz pörkölésű kávét főznek, Bristot típusút, szintén jó minőség, de nem az újhullámos irányzat. Szerintem a pékség profiljához ez jobban is illeszkedik.
Készítenek csökkentett szénhidrát-tartalmú kakaós és diós csigát is.
A kenyerek terén kísérletezőek, kóstolhatunk céklás és medvehagymás kenyeret, de fekete berkenyés ciabattát is.
Vadkovászos fehér, félbarna és rozskenyér minden nap sül náluk.
Egyik legjobb felfedezésem az idei évben!
Hangulat:Kiváló
Kisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - EgyébKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Külső képKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - BelsőKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - BelsőKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/italKisperec Kézműves Sütöde Budapest - BelsőKisperec Kézműves Sütöde Budapest - BelsőKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Külső képKisperec Kézműves Sütöde Budapest - Étel/ital

Kisperec Kézműves Sütöde további értékelései

2021.06.23egyedül
A Kisperec kézműves pékség műfaját tekintve, de a kínálat és a minőség elmarad a műfaj élvonalától. Szerettem volna inni egy frissen préselt narancslevet, vagy valami minőségi üdítőt, de csak kommersz termékeket forgalmaznak, a Coca Cola szortimentet. Egy kacsamájas táskát kértem végül, nem volt...
2021.03.14egyedül
Folyamatosan megújuló választék, különleges pékáruk! Nagyon finom minden! Végre egy hely ahol a cukormentes pékáruknak is íze van. A csúcs a félbarna kenyerük.
Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel
Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel