A legendás Osváth cukrászda Angyalföldön

Kunyhó Cukrászda BudapestKunyhó Cukrászda Budapest a térképen

2015. májusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2015. június 2.
A cukrászdát id. Osváth Péter, a Gerbeaud egykori cukrásza alapította még 1956-ban, azóta fiai családi vállalkozásban, kibővülve, megszépülve, de továbbra is a tradicionális recepteket és a régi hagyományokat követve viszik tovább az üzletet.
A helyszín Angyalföld csendes, kertvárosi részén egy saroktelken álló családi házban található. Belépve egy nagy fedett teraszon találjuk magunkat, nyáron a fagyit itt kinn árusítják, majd a teraszon átsétálva jutunk be magába a cukrászda épületébe. Egy egyszerű épület, egyszerű berendezés, nincs semmi extra dekoráció. A süteményes tárolók telis-tele vannak a finomságokkal, nem tudtam megszámolni, de szerintem több mint 100 féle sütit lehetett kapni egy átlagos szombat délutánon.
Árakban nagyon kedvező, olcsó sütiket és tortákat kínálnak, Budapesten ritkaság, hogy még 300 Ft alatti sütiszeleteket is lehet itt találni. De a "drágább" szeleteket is 340-350 Ft-os árakon kínálták.
A hely tradicionális specialitása a krémes, Osváth urat úgy is nevezték el egykoron, hogy a "Krémeskirály".
A családnak elvitelre vittem több féle sütit és tortaszeletet (brazil csoki, karamella, gesztenye alagút, Eckler fánk, képviselőfánk), én pedig helyben egy madártej tortát ettem, ami nagyon finom volt. A többi süti sem volt rossz, amiket otthon ettünk, de annyira nem volt kimagasló.
Azoknak ajánlom ezt a cukrászdát, akik a hagyományos, nem kísérletező jellegű édességeket szeretik. (Járt benne egy idősebb úr a cukrászdában, aki jó hangosan mondta is, nem kellenek neki ezek a "Paleo-meg Bio-izék", adjanak inkább gyorsan 6 krémest csomagolva. Azért jár ide, mert itt még ugyanazokat a régi ízeket találja meg, amit gyermekkora óta megszeretett).
A fedett terasz mellett a dohányosok számára egy nyitott teraszt is kialakítottak, a mosdó is az udvaron található, a kulcsot el kell kérni a pultnál.
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Kunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - EgyébKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Külső képKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - BelsőKunyhó Cukrászda Budapest - Külső képKunyhó Cukrászda Budapest - BelsőKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - BelsőKunyhó Cukrászda Budapest - Étel/italKunyhó Cukrászda Budapest - BelsőKunyhó Cukrászda Budapest - Külső képKunyhó Cukrászda Budapest - Külső kép

Kunyhó Cukrászda további értékelései

2024.03.24gyerekekkel
A fagyi fimom, nyáron választékos A sajtos masni sajnos egyre kisebb méretű és a minősége ,íze sem olyan mint korábban.
2022.08.30egyedül
Az idei évben mindkettő országtorta bejött nálam, így különböző helyeken ezeket tesztelem, kóstolom. A Vasúttörténeti Parkba menet éppen útba esett a Kunyhó cukrászda, itt álltam meg. Egyébként az interneten elérhető egy országos lista, hogy melyik cukrászdákban kapható az ország torta. Persze...
2017.11.17a párjával
A sütemények átlakosak. A kiszolgálás kritikán aluli. Távozáskor kétszer kellett köszönni, hogy egyáltalán vissza köszönjenek. Van hová fejlődniük.
Fagus Hotel Sopron - Kedvezményes ajánlat
Kedvezményes ajánlat