Mellékvágány

Lakomativ Étterem & Söröző BudapestLakomativ Étterem & Söröző Budapest a térképen

Gyenge 2019. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2019. november 3.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
„Hivatalosan” étterem, de a valóságot jobban tükrözi a bejárat fölött szereplő „söröző” műfaji besorolás.
Talán kevésnek tűnik a két csillag, de „étterembe” mentünk, annak pedig nem állja meg a helyét. Eszerint értékeltem.

Megnéztük az étlapot a neten, és jópofa dolgokat találtunk. Sörös, káposztás leveseket, érdekes főételeket, amikre sajnos pontosan már nem emlékszem, és azóta frissítették a weblapot, így nem tudok konkrét példákat sorolni. Mikor elámultunk a rövidke, összefirkált, valóságos étlap láttán, közölték, hogy ó, a neten lévő már rég nem érvényes.

Egy működő vasúthálózat fut a falak mentén, az italokat kisvonat szállítja. Bekanyarodik az asztalokhoz, csöppnyi ütközőbak a sínek végén. Nagyon klasszul meg van csinálva. Csak azt nem tudom, kinek. Annak, aki a szomszédos pályaudvarra érkezve gyorsan be akar dobni egy sört? Gyermeklelkű férfiaknak, akik annak idején hiába vágytak játékvonatra? A gyerekek biztosan imádnák, ha akadna szülő, aki sörpincébe hordja a csemetéit. Családi ebéd ürügyén sem érdemes ide jönni, az étel ugyanis csapni való.

Párom csülkös pacalt rendel, mikor egy lábaskában elé rakják, azt hittük, tévedésből gulyáslevest hoztak. A hosszú lére eresztett pörkölt íztelen és sótlan. Pacal még csak akad benne, de a csülköt csak pár zsíros bőrke jelképezi. „Köretként” egy szakajtó kenyér jár mellé. Hát igen, ehhez nem passzol a mirelit hasábburgonya, a krumplipucolás meg nyilván derogál a személyzetnek.
Én sörtésztában sült halat kérek, friss salátával, ehető.

Az ételek túlárazottak, a pacal pl. 2950 Ft, ennél jóval olcsóbban ehetünk máshol, körettel, jól elkészítve. A csapolt Soproni 400 Ft/pohár, ez reális. Szervízdíj nincs.
Ételek / Italok:Gyenge
Kiszolgálás:Átlagos
Ár / érték arány:Gyenge
Lakomativ Étterem & Söröző Budapest - EgyébLakomativ Étterem & Söröző Budapest - BelsőLakomativ Étterem & Söröző Budapest - BelsőLakomativ Étterem & Söröző Budapest - BelsőLakomativ Étterem & Söröző Budapest - BelsőLakomativ Étterem & Söröző Budapest - Étel/italLakomativ Étterem & Söröző Budapest - Étel/italLakomativ Étterem & Söröző Budapest - Étel/ital

Lakomativ Étterem & Söröző további értékelései

2020.03.02a párjával
Párommal egy szombat esit vacsorára ültünk be.(Kuponnal érkeztünk) Egyedi kialakítású étterem, nekem nagyon tetszett, hogy kisvonatok szállították az italokat. Nincs nagy választék az étlapon, de amit választottunk, az finom volt. Különösen a gyerekeknek volt élmény az asztalok között pöfögő...
2019.12.23a párjával
Sokat járunk a Keleti pályaudvarra, de még csak most vettem észre ezt a jópofa cégtáblát. Mivel éhesek és szomjasak voltunk, így betértünk. Hát nagy csalódás volt, mert belül kimondottan kocsma volt törzsvendégekkel tele. Igy csak 1 dl bort és 1 kávét kértünk. Enni elmentünk máshova. Nem tudom...
Villa Plattensee Vonyarcvashegy - Legjobb ár
2024.09.29-ig