Új salátabár a belvárosban

Lettuce-Bar BudapestLettuce-Bar Budapest a térképen

2021. júniusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2021. december 25.
Újabb keletű, idei nyitású salátázó a belvárosban, a CEU és a Bazilika szomszédságában.
Korábban is működött itt valami kifőzde-étkezde, pontosan nem tudom már visszaidézni az emlékeket.
Alapvetően 2 féle ételt kínálnak: szendvicset és salátát. Mindkettő hasonló koncepció szerint működik, azaz van egy alap, amihez/amire lehet válogatni a feltéteket, összetevőket. Az ár aztán ezek alapján alakul.
A salátáknál az alap rukkola vagy jégsaláta, 4 féle szósz és kb. 20 féle feltét kerülhet. Ezek többsége zöldség, húsok terén csak tonhal (konzerv) és grillezett csirkemellfilé választható. Gyanítom, melegkonyha nem engedélyezett, így tudják megoldani az ételek összeállítását. Lehet ezen kívül még választani 6 féle összeállított "kitalált" salátatál közül is (pl. görög, Cézár, vegetáriánus). Ez egyébként ár-érték arányban is kedvezőbben jön ki.
Amit választottam, abban jégsaláta - saláta mix alapon csirkemell, avokádó, fetasajt, mézes-mustáros öntet és dió volt. 2200 Ft-ba került, ami elég húzós, pedig ebben volt már valami nyitási kedvezmény is(10%, ha jól emlékszem). Önmagában ha kér a saláta mellé valami péksütit, zsemlét az ember, az jó ötlet lenne, de azok is túlárazottak szerintem. Bevallom, éppen emiatt én a péksütit pont emiatt már nem itt, hanem a közeli pékségben vásároltam meg hozzá, ahol a kínálat is lényegesen szélesebb volt. Elvitelre vásároltam, a dobozért nem kellett külön fizetni.
Italok terén kávé, tea, háziszörp és limonádé kapható.
Helyben is kellemesen lehet étkezni, friss, tiszta, egyszerű a berendezés, amolyan letisztult IKEÁ-s hangulat, asztalok vannak a járdán kialakított teraszon is jó időben.
Házhoz szállítást is vállalnak a foodpandán keresztül.
A kiszolgálás nagyon kedves, segítőkész.
A koncepció összességében leginkább a Fruccolához hasonlít, de kicsiben, egyszerűbb kivitelben.
Lettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - EgyébLettuce-Bar Budapest - Egyéb
Hotel Eger Park - Kedvezményes ajánlat fürdőbelépővel
Kedvezményes ajánlat fürdőbelépővel