A látható fény integrálja

Lumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér BudapestLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest a térképen

Kiváló 2022. augusztusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 12.
Mióta 2017-ben a szintén környékbeli Horánszky utcában megnyílt a másik "NAGY" Lumen, azóta az eredeti bázis itt a Mikszáth téren megkapta a "KIS" Lumen nevet. De továbbra is nagyon népszerű és vagány a hely!
A rendelésfelvétel és a fizetés (szigorúan előre!) a pultnál történik, míg a vendégek a csodás tér teraszán ülhetnek le a szabad ég alatt. Itt azt kell tudni, hogy egymás mellett több vendéglátó hely is működik és a teraszaik gyakorlatilag teljesen összeérnek.
Az árak egy kicsit felülről nyaldossák az átlagot, hiszen egy Cortado 700 Ft-ba került, cserébe igazán kiváló volt a minősége. (az eszpresszó 500 Ft, a jeges latte 1200 Ft volt). Csak úgy jófejségből, kérés nélkül kaptam egy nagy pohár vizet mellé, még választhattam is, hogy szénsavasat (szódát) vagy simát kérjek-e. A benti rész döntő részét elfoglalja a pult, plusz most még ott sorakoztak a szűk vendégtérben a sörös hordók is, úgyhogy a pultnál tényleg csak lapjával lehetett elférni, kényelmesen olyan 3 vendégnek. Ráadásul egy nagyobb külföldi társaság még erősen gondolkodott a pult előtt, mit is akarjanak inni, de nyilván mindenki mást. Egyébként nem is annyira újhullámos kávézó a hely, legalábbis estefelé egyértelműen egy pubbá alakul át, és elsősorban alkoholos italok fogyasztása jellemző kisebb-nagyobb mennyiségben. Este fél 10-ig tartanak nyitva, vélhetően a környékbeli lakók nyugalma érdekében.
A mostanság nagyon népszerű Tubi60, amit a Tel-Avivi hipsterek kaptak fel, itt is kapható és itt is közkedvelt (2000 Ft/5 cl). A feles Jéger 900 Ft-ba került. Madarasi pálinkából tartanak 6-7 ízt.
Tartanak kézműves söröket, pl. a Reketye IPÁ-ját (800/1200 Ft), illetve Stari Pils-t és szintén Stari meggyeset.
Ételeket itt nem, viszont a kb 300 méterre lévő Nagy Lumenben fogyaszthatunk.
Továbbra is klassz a hely, ajánlom! (de nem mindig van asztal!)
Hangulat:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Lumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - EgyébLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Külső képLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Külső képLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Külső képLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - BelsőLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - BelsőLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - BelsőLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - BelsőLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Étel/italLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Külső képLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - BelsőLumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér Budapest - Külső kép

Lumen Kávézó - Mikszáth Kálmán tér további értékelései

2017.03.28egyedül
Egyik reggelemet kezdtem itt, munka előtt, nem sokkal a nyitás után érkeztem. Sok ismerősömtől hallottam, hogy nagyon finom kávét készítenek, s ezzel magam is egyetértek. Helyben pörkölik a kávét, bársonyos, de ugyanakkor erőteljes, és nincs benne az a számomra túlzó savasság, mint amit néhány...
2014.03.04barátokkal
A Lumen café elvarázsolt hely. A pult mögötti srác, aki, mint megtudtam a kollegájától, mielőtt elindultunk volna, résztulajdonos is egyben, elég öntudatos, tanúja voltam egy sajátos jelenetnek, amit szerencsésebben is megoldhatott volna. (Egyik kiscsaj kételkedett abban, hogy a második, más...
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa