Újrázás az elsőben

Menza Étterem & Kávézó BudapestMenza Étterem & Kávézó Budapest a térképen

Kiváló 2023. januárban járt ittÉrtékelt: 2023. március 20.
Jártam, ettem már itt, évekkel ezelőtt, de gyakorta járok errefelé, az Oktogon, Liszt Ferenc tér környékén, látom, hogy évek óta nagyon megy a Menza, szinte mindig tele vannak, sőt, sorban állnak a bejárat előtt a bebocsátásra és felszabaduló asztalra várva a vendégek. Kíváncsi voltam, mit tudhat a jelenleg 1. számú étterem, legalábbis az itteni értékelők Top100-as budapesti étterem listáján. Lelövöm a poént, nálam is 5 pontos a hely. Nem tudom sem cáfolni, se megerősíteni, hogy ez lenne a főváros legeslegjobb étterme, szubjektív érzésre, a konyha teljesítménye alapján nyilván nem, hiszen nem egy fine dining étteremről van szó, de mindent összevetve valóban méltán népszerű, klassz étterem ez.
A menza erőssége és úm. a "csúcsterméke" az ebédmenü, amelyet hétköznap 11.30-tól kínálnak a készlet erejéig, A és B menü, leves + előétel, a B a vegetáriánus. Ottjártamkor 2290 Ft volt a helyi fogyasztás + szervizdíj. Elvitel esetén csomagolási díjat számolnak fel.
Előzetesen kell asztalt foglalni, ellenkező esetben gyakorlatilag esélytelen asztalhoz jutni még hétköznap ebédidőben is. A foglalással együtt érdemes leadni a menüre is a foglalást, nehogy elfogyjon, mire odaérünk. Sok a külföldi vendég, ők általában az á la carte étlapról rendelnek, a magyar vendégek többsége viszont egyértelműen a menüre érkezik. Az étlapon a magyaros fogások (pl. Somlói galuska, bárány szalontüdő, mangalica pofa) mellett mediterrán, francia, olasz ételek is megtalálhatóak. A heti ajánlatban vegán ételek, idényzöldséges fogások is feltűnnek. Árban az előételek már önmagukban többe kerülnek, mint a menü, a főételek pedig duplája vagy felette (3700-6000 Ft).
Hiába "csak" a menü volt, amit ettem, de nagyon ízlett mindkét fogás. Zöldbableves csészében remek fűszerezéssel, magyarosan, éppen jó állagú, nem túlkészült zöldségekkel, kis tejföllel. A főétel bazsalikomos, paradicsomos spagetti parmezánnal. A tészta állaga, készültségi foka is tökéletes volt, al dente. A szósz nem volt egy nagy csoda, de kellemes, jó fűszerezésű, finom volt, a mártás és a tészta aránya optimális volt.
Érkezéskor egy ajtónálló alkalmazott fogadott, az asztalhoz kísért, ami a bejárattól jobbra volt, 2 személyes asztal. A bal oldali szintezett rész a nagyobb, de az is tele volt, és ott több személyes asztalok voltak. Egy másik pincér hozta az étlapot és vette fel a rendelést. A hatalmas vendégforgalom ellenére olajozottan, pörgősen zajlott a kiszolgálás. Ittam még egy levendula szörpöt is (750 Ft).
Összességében 3405 Ft-ért megebédeltem Budapest első számú éttermében /a vendégek pontozása alapján.
Még az ebédszünetbe is belefértem szűken.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Menza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - EgyébMenza Étterem & Kávézó Budapest - Külső képMenza Étterem & Kávézó Budapest - Külső képMenza Étterem & Kávézó Budapest - BelsőMenza Étterem & Kávézó Budapest - Étel/italMenza Étterem & Kávézó Budapest - Étel/italMenza Étterem & Kávézó Budapest - Étel/italMenza Étterem & Kávézó Budapest - Étlap/itallapMenza Étterem & Kávézó Budapest - MosdóMenza Étterem & Kávézó Budapest - BelsőMenza Étterem & Kávézó Budapest - Külső kép

Menza Étterem & Kávézó további értékelései

2023.03.27családjával
Igen, az ittjartam ajánlása alapján ez a hely jelenleg Budapest legjobb étterme, éppen ezért a rokonság alkalmasnak találta, hogy az aktuális családi ebédünket itt költsük el. Időben helyet foglaltam írásban és telefonon, hogy hiba ne csússzon a számításba, asztal fixálva, visszajelezve, és ma...
2022.03.21barátokkal
A Menza étterem tartja megindulási nívóját a mai napig. Elsöbbséget élvez részemre. Elegáns location, ottima kiszolgálás gourmet ételekkel. Mindig szivesen visszatérek. Gratulálok! Zsóka
2021.08.12barátokkal
Csak jókat tudok mondani a helyről. Budapest belvárosában van, központi helyen. A teraszra kértünk asztalt, ami egy egyirányú utca mellett van, minimális autós forgalom mellett, így nem volt zavaróan hangos vagy zajos. Az étterem belső része is nagy, és a terasz is hatalmas. Sok vendég volt, és...
Alfa Hotel Miskolctapolca - Pünkösd
05.17-20.