Remek öko-szemléletű hely

Miksa Cafe BudapestMiksa Cafe Budapest a térképen

Kiváló 2016. januárban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. január 16.
A Miksa a Baristum tőszomszédságában működik, egy fokkal meggyőzőbb volt az előbbinél, nálam már eléri az 5 pontot.
A csokis túrós pohárdesszert kifejezetten jó volt, jó alapanyagokat használtak hozzá, ízre, állagra egyaránt meggyőzött.
Azt is értékeltem, hogy tartanak kézműves söröket, Alakort és a fóti sörfőzde tételeit kínálják, az árakat nem láttam kitéve s mivel inkább valami olyasmire vágytam, ami ennek a helynek inkább a profilja, így nem is kérdeztem, mibe kerülnek a sörök. No persze, ha lett volna valami új és kihagyhatatlan, például a Pein-Németh duó legújabb 60 shades-sze vagy a Rothbeer 17-es Bakancslistája, akkor nem kétséges, hogy sört kérek.
A galérián ültünk le, ahol egyben egyfajta munkaszoba is működött, ez minket nem zavart.
Bár háromkor zártak, de nem zavartak el, sőt, mondták rendeléskor, 3 előtt tíz perccel, hogy csak üljünk nyugodtan, mi azért pár perccel három után felálltunk.
Ökoszemléletű a hely, amit különösen díjaztunk, kínálnak állításuk szerint e-mentes virslit és bio tojásból ezt-azt.
A frissen facsart kezeletlen narancslé ára kissé megszaladt, 550/dl, nem tudom, ki fizet annak három decijére 1650 forintot, mi nem. Viszont vannak bio természetes tartósítószermentes gyümölcsleveik reális áron, abból kértünk 3 decit valami céklaléből (cékla-alma).
A kiszolgálás nagyon kedves, szerettünk itt lenni, lehet hogy megyünk még.
Hangulat:Kiváló
Miksa Cafe Budapest - Étlap/itallapMiksa Cafe Budapest - Étlap/itallapMiksa Cafe Budapest - Étlap/itallapMiksa Cafe Budapest - Étel/italMiksa Cafe Budapest - Étel/italMiksa Cafe Budapest - EgyébMiksa Cafe Budapest - Külső kép

Miksa Cafe további értékelései

2016.02.21egyedül
A Falk Miksa utca déli végén, a már korábban meglátogatott Baristum mellett működő bisztró-kávézó, vagy ahogy Miksáék meghatározták magukat: "Fenntartható élelem városlakóknak". Nekem a Miksa jobban tetszett, mint a Baristum, itt az ételek sokkal finomabbak és változatosabbak. Csak hétköznapokon...
Vital Hotel Nautis Gárdony - Egy hajónyi akció
Egy hajónyi akció