ZigZag: Új palacsintázó a Nyugatinál - Nagyi Palacsintázója (Szent István körút) Budapest

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Új palacsintázó a Nyugatinál

2017. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2017. január 10. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Nagyi Palacsintázója bár évtizedek óta, már a rendszerváltás idején is működő palacsintázó-lánc, de az utóbbi években egyre rosszabb lett a híre, főleg a 0-24 órában nyitva tartó Batthyány téri egységükben lehetett rossz élményekről olvasni vagy akár személyesen megtapasztalni.
A Nyugati tér közelében, a Szent István körúton - korábbi papír-írószer bolt helyén - néhány hete nyitottak meg egy újabb étkezdét. Lehet rám fogni, hogy vakmerő és bevállalós vagyok, de úgy gondoltam, az újdonság varázsa valószínűleg még pozitívan hathat. Amúgy meg a palacsintát kifejezetten szeretem, bármelyik napszakban. Elég nagy alapterületű a belső tér, sok asztallal, bár a hátsó traktusban még néhány szék és fotel ki sincs csomagolva, lefóliázva várják a bevetésüket.
A legolcsóbb palacsinták darabja 220 Ft-nál kezdődik, a felső határ 790 Ft, ez utóbbiak már palacsintatorták, feltételezem, hogy több darab palacsintát tartalmazhatnak. Csaknem 40 féle édes és sós töltelék közül lehet választani. Egy fahéjasat és egy mogyorókrémes-banánosat kértem. A palacsinták előre le vannak sütve, a rendelés után csak töltik őket, és kérés nélkül mikrózzák. Azt megkérdezte a pultos hölgy, hogy porcukrot szórjon-e a tetejére. (nem, nem szükséges) A töltelékkel nem spóroltak. Kiszolgálás és fizetés a pultnál történik, nincs felszolgálás az asztaloknál. Az üres tálcákat és tányérokat is önkiszolgáló rendszerben kell a gyűjtőhelyre vinni.
A mosdó itt nem kóddal működik, viszont nagyon hideg van benn, és a legolcsóbb szürke WC papír van bekészítve.

Ennyire tetszett: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1055 Budapest
Szent István körút 21.

2017. június 14.
Nem. Sőt nagyon nem. A Batthyány téren található palacsintázóba jártam pár éve ami kiszolgálásra nem, de ízekre nagyon tetszett. Ennek tudatában kerestük fel az új körúti üzletüket. A kiszolgálás első körre hihetetlen flegma és lekezelő volt. A második sorbaállásnál ezt már orvosolta a kiszolgáló...

2017. április 21.
A közelben járva a napokban ide tértem be ebédidőben egy könnyű ebédre. A 60 féle palacsinta mellett két féle levesből is lehet választani, én a tárkonyos raguleves mellett döntöttem. A leves már csészébe ki volt porciózva, utána ment a mikróba. A palacsintát is a korábban kisütött palacsinta...