Finom, egészséges, de kevés

Nemsüti Bisztró BudapestNemsüti Bisztró Budapest a térképen

2019. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. március 20.
A Nemsüti 2012-ben nyitott meg itt, évek óta népszerű vegán kisbisztró a Hold utcai piac közelében. Most már összesen 3 egységük van Pesten (a másik kettő a Jászain, illetve a Klauzál téri piacon).
Kiszolgálás, rendelés, fizetés a pultnál történik.
Lent 2 bárasztal, a kicsiny galérián további 4 db kis 2 személyes asztal van.
Jártam már itt korábban is, de arról akkor nem írtam értékelést.
Reggel 8-tól reggelit ehetünk, majd 11.30-tól ebédelési lehetőség. Elvileg 17.00 óráig tartanak nyitva, de addigra már nem sok ehető dolog szokott maradni. Általában legkésőbb 2-ig van napi menü, ha szerencséd van. Többféle menüt is kínálnak, a legnépszerűbb az a 2 fogásos ebédmenü, amely létezik kis adagos és nagyobb verzióban, leves + főétel (2 féle közül választható), de van szendvics+leves menü, valamint napi süti is. Ezen kívül mindig van 2-3 fajta saláta, szendvics, valami egyéb édesség vagy desszert.

Természetesen minden ételükre igaz, hogy húsmentes. Továbbá vannak gluténmentes és vegán (tojás- és tejtermékmentes) ételek is. Az alapelvek: nem használnak tartósítószert, színezőanyagot, fehércukrot, húst, halat.

Legutóbb ottjártamkor: fűszeres kukoricakrémleves - mexikói hangulatú, fűszerezésű, valamint lencse dahl bundázott karfiollal. Hozzá egy kis pohár limonádé - színe alapján epres vagy málnás volt, cukor hiányában egyáltalán nem édes, hanem savanykás, frissítő. Azonban a citromon kívül egyéb ízt nem éreztem benne. A főétel indiai fűszerezésű volt, pikáns, de nem csípős. Nekem továbbra is ugyanaz a meglátásom, mint 2-3 éve is. Az adag kicsi, azaz az 1300 Ft-os 2 fogásos menüvel közel sem lehetjól lakni. (limonádé nélkül 1190 Ft a 2 fogásos kis menü). Fél tálka a főétel, mellette 2, azaz kettő darab nem nagy karfiolrózsa. Szóval itt nemcsak az egészségünkre, de a karcsúságunkra is figyelnek.
Házhozszállítást is vállalnak, előre rendeléssel.
Nemsüti Bisztró Budapest - Külső képNemsüti Bisztró Budapest - Belső

Nemsüti Bisztró további értékelései

2019.06.09kollégákkal
Megint a közelben volt dolgunk egy tanfolyam okán és vegeteriánus kolléganőmmel ismét a Nemsütiben kötöttünk ki. A kismenü (kis adag leves, kis adag főétel, limonádé bőven sok volt ebédre. Ízletes, ötletes. Ahogy kell. A kiszolgáló lányok nagyon kedvesek. Ha a hözelben dolgoznék, törzsevő...
2018.07.12
Finom, krearív ételek, kedves kiszolgálás. A Nemsüti vega, a mellette lévő Kicsi pedig húsos fogásokat kínál. Van többféle ebéd menü: leves, egytálétel vagy rakottas, cukormentes limonádéval. Megéri. Többször keleti konyha ihletésűek az ételek, sok zöldséggel.
Thermál Hotel és Kemping Komárom - Napi árak reggelis ellátással
2025.04.30-ig