ZigZag: Bajor hangulat, tetszetős - Paulaner Sörház - MOM Park Budapest

Paulaner Sörház - MOM Park Budapest értékelése

Bajor hangulat, tetszetős

2020. februárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. szeptember 15.
Évtizedes múltra visszatekintő, kifejezetten nagy alapterületű, sok asztalos, tágas, bajor söröző és étterem a MOM Park Bevásárlóközpont emeletén. A hodály jellege ellenére is hangulatos, autentikus hely.
Jó pár évvel ezelőtt már megfordultunk itt kollégákkal céges vacsorán, de annak dokumentálása elmaradt.
Mivel folyamatosan jó véleményeket hallottam a visszajáró ismerőseimtől azóta is, én is érdemesnek tartottam újra meglátogatni. Jó döntés volt!
Hétköznap ebédidőben inkább családok járnak ide, esténként baráti társaságok, munkahelyi csapatok. Nagy előnye a helynek, hogy nagyobb létszámú társaságokat is tudnak fogadni és normális körülmények között leültetni, persze ez esetben érdemes előzetesen asztalt foglalni.
Az étlapon többféle bajor és sváb étel található (sörkorcsolyák, nürnbergi és müncheni sült kolbász, bajor fehérkolbász), de vannak nemzetközi ételek is, sőt, ezek vannak nagyobb számban.
Az eldobható papír terítő szolgál egyúttal étlapként is, de a hosszú pult feletti táblán is olvashatóak az ajánlatok.
Az ételek egy részéből kérhető kis adag is. A marhahúsleves gazdagon telített, ízletes, finom volt benne a hús, nem rágós. A zöldségek nem voltak túlfőzve (kis adag: 1100 Ft). Az óriás túrógombóc a Paulaner egy közönség-kedvenc étele, én sem hagytam ki (1590 Ft), édes tejföllel.
A személyzet barátságos, és nagyon pörgött, jó pár kilométer lehet itt a pincérek lábában. A konyha is elég gyors volt a leterheltség ellenére. Kötelező szervizdíj van.
Összességében jó szívvel megadom az 5 pontot, hangsúlyozva, hogy itt azért nem kiemelkedő a konyha, nem egy fine dining gourmand étteremről van szó.
Autóval voltam, sört nem ittam, de nyilván Paulanereket csapolnak és üvegesben is van többféle. A sör szerintem amúgy elég drága. Fél liter világos 990 Ft. A szégyenszemre csak pohárral - 0,3 l - ivókat magasabb árképzéssel "büntetik" (890 Ft a 3 dl), és lehet literes korsóval is kérni a csapolt söröket (1690 Ft-tól).

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

Paulaner Sörház - MOM Park Budapest
1123 Budapest
Alkotás u. 53.

2018. szeptember 29.
Egy csütörtök este 6 körül tértünk be ide. Mivel nem először jártunk itt, azt gondoltuk nem ér bennünket meglepetés. Az étterem maga a régi megszokott képet adta és még a felszolgálók megszokott kedvessége sem okozott meglepetést, mindjárt ajánlottak egy csendesebb asztalt. Az étlap annál inkább...