Mesél a zöld terasz

Riso Ristorante & Terrace BudapestRiso Ristorante & Terrace Budapest a térképen

Kiváló 2021. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. február 5.
Elhelyezkedéséből adódóan nagyon kedvező adottságú, igen hangulatos olasz étterem csodálatos kerthelyiséggel a budai vár lábánál. A Széll Kálmán térről pár perces, de kaptatós sétával könnyen elérhető. De jó hír, hogy utána teli hassal lejtőn lefelé lehet sétálni-gurulni-ereszkedni, kinek hogy sikerül.
Bár alapvetően az éttermek belső részében szeretek leülni, de itt a kert, a részben nyitott terasz annyira fantasztikus, hogy ezúttal kivételt tettem, és az egyik szél- és napvédett, felülről árnyékos asztalt választottam. Egyébiránt túl sok választási lehetőség nem volt, mivel sok volt a vendég, magyarok és külföldiek (vár-látogató turisták) egyaránt. Mindez hétköznap 14 óra magasságában. Hétköznapokon kínálnak 2 és 3 fogásos ebédmenüt 2700 illetve 3300 Ft-ért 12-15 óra között, ami hetente változik. 1 előtétel, 1 leves, 3 főétel, melyből az egyik húsmentes, 1 desszert.
Indítottam 2 szelet csirkemájas crostinoval, melyet parmezán sajttal és rukkolával kínáltak. Gyakorlatilag házi májkrémes kovászos kenyérkék, nagyon jó fűszerezéssel. Egy ilyen fogás akár egy tartalmas reggelinek is beillene. Főételként rántott tengeri hal érkezett házi tartármártással, jázminrizzsel. Mennyiségre nem volt túl nagy, de nekem elegendő, kellemes, bár nem túl izgalmas, klasszikus fogás, ami korrekt módon volt elkészítve. A rizs arányaiban kevés volt szerintem a halhoz. A hal bundája ropogós volt, belül a hal hófehér húsú, finom, könnyű fogás.
Az étterem elegáns, tiszta, szépek, igényesek az evőeszközök, a pohár mutatós kék üveg, hófehér terítő.
A kertben kis játszó, hinta van a kisebb gyerekeknek.
Egy olyan étterem, ami minden korosztálynak tetszetős, apám (70+) például rendszeresen jár ide a baráti találkozóra, ők is szeretik a konyhát.
Az ételek között sok olasz fogás van, de nem a pizza-pasta-tiramisu háromszögben mozognak csak, illetve nemzetközi, mediterrán, magyar ételek is vannak.
Ha valakinek ez szempont, hazai hírességek által is közkedvelt étterem, celebek előfordulása esélyes.
Hangulat:Kiváló
Riso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső képRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - EgyébRiso Ristorante & Terrace Budapest - Étlap/itallapRiso Ristorante & Terrace Budapest - Külső kép

Riso Ristorante & Terrace további értékelései

2024.03.25gyerekekkel
Több alkalommal jártam az elmúlt időszakban - a családommal is- feleségemmel e kifogástalan helyen. Miért ajánlom minden vendégnek a hely felkeresését, mert : - a természeti csodás környezet összes adottságát ( télen/nyáron ) a működtetői kör kihasználja és minden egyes alkalommal...
2022.02.27barátokkal
Olasz étterem a budai várban? Szerintem jó ötlet, ne csak a magyaros és a nemzetközi egyenkonyhát nyomjuk. Valószínű, mások is így gondolják, mert péntek délután is tele volt ebéd és vacsora idő között, helybeliekkel és turistákkal. Risotto. Sokan mondják, hogy jó-jó, ez valami úri huncutság,...
2021.11.30családjával
Ha ünnepelni akartok, finom ételekkel és jó arc felszolgálókkal, én mindig a Risot választottam eddig. Szerencsére még nem hagytak cserben
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Csobbanás a nyárba
Csobbanás a nyárba
07.01-08.31.
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Sokoró Fogadó Sokorópátka - Vidéki kikapcsolódás Sokorópátkán
Vidéki kikapcsolódás Sokorópátkán