Új török pékség a Körúton

Smyrna Bakers BudapestSmyrna Bakers Budapest a térképen

2019. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. március 17.
Vadonatúj pékség a Jászai Mari tér közelében a Nagykörúton. Hazafelé éppen erre vezetett az utam, és belebotlottam az üzlet előtti járdán tálcán kóstolót kínáló hostess lányba, aki a kóstoló mellett kedvesen be is invitált. Egy hosszúkás alakú kis üzlet, a tér nagy részét a hosszú pult foglalja el. A névtábla még nem került fel a bejárat fölé.
Elviteles opció, helyben nem lehet enni-inni.
Alapvetően mediterrán ízvilág, alapvetően török pékáruk, kenyerek, lepények, sütemények, némi görög és olasz beütéssel. Leveles töltött burek, acsma (perechez hasonló kelt tészta, gyűrű alakú), anadolu (hússal, sajttal töltött kerek, sós kelt tészta), brokkolis párna, pisztáciás-csokis baklava a kínálatban. Olívaolaj és olajbogyó, kashar sajt, méz kedvelt ízesítők. Árban 300-350-450 Ft-os péksütik, a nagy török lepénykenyér 600 Ft

Smyrna, a névadó, azaz Szmirna több mint 4000 éves ősi török város, jelenleg Izmir néven Törökország 3. legnagyobb városa, 2. legjelentősebb kikötője, több mint 4 millió lakossal.

Nyitási akció: 500 Ft feletti vásárlás esetén ajándék kávé vagy tea. Csak papírpoharakat láttam.
A latte 590 Ft-ba kerül, gépi, de finom volt, török tea 300 Ft, török kávé 300 Ft. Szendvics + üdítő kombó 899 Ft - szerepel a kiíráson, de a szendvicsek csak pár nap múlva érkeznek meg.

Kedves kiszolgálás, jó kedélyű, beszédes pék.
Smyrna Bakers Budapest - Külső képSmyrna Bakers Budapest - BelsőSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - Étel/italSmyrna Bakers Budapest - BelsőSmyrna Bakers Budapest - Külső képSmyrna Bakers Budapest - Külső kép

Smyrna Bakers további értékelései

2019.03.20gyerekekkel
A Smyrna török pékség nagyon jó élmény volt, a pultos vélhetően török srác mosolygós kedves, egész jól beszél magyarul. Minden egyes terméket részletesen bemutatott. Nagyon élveztem, hogy végre egy török hely nem ugyanazokat a sablonételeket kínálja, ami mindenütt megtalálható. Van egyébként...
Sungarden Hotel Siófok - Aranyifjaké a SunGarden
Aranyifjaké a SunGarden