Mentesen is finomat

2020. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. február 9.
Évek óta működő, közkedvelt, önkiszolgáló, gluténmentes étterem az Ecseri úti metrómegálló közvetlen közelében, az emblematikus toronyház földszintjén, ahol a 90-es években - főiskolai diákéveim idején - egy talponálló kocsma üzemelt (legalábbis mi az iskolatársakkal csak inni jártunk ide), csak "A Torony" néven emlegettük. A mellette lévő - valószínűleg közös tulajdonba/vezetésbe tartozó - Diéta Kávézó és egyben mentes bolt engem nem győzött meg, az étterem viszont nem rossz.
Bár összehasonlítási alapom nincs, hogy korábban milyen volt, nekem nem okozott csalódást. Hétfőtől szombatig az ebédidőre koncentrálva 11-16 óra között tartanak nyitva. Nemcsak glutén-, de laktóz- és tojásmentes és vegetáriánus ételeket is találhatunk itt, a hetente változó étlapon az erre vonatkozó főbb információkat is közlik. A húsos/halas főételek 1090-1390 Ft-ba kerülnek, melyhez még hozzájön a köret (490-890 Ft). Önkiszolgáló gyorskonyha jellegéből adódóan az ételek előre vannak elkészítve, a melegen tartó pultból lehet választani. A feltöltés folyamatos. Hawaii csirkemellet (1090 Ft) kértem édesburgonya hasábbal és párolt zöldséggel (brokkoli, karfiol, sárgarépa) (vegyes köret 890 Ft), ez utóbbi nekem mirelitnek tűnt. Szombaton ebédidőben gyakorlatilag teltház volt, könyékbeli családok, nyugdíjasok, fiatalok is voltak a vendégek között.
Barátságos a személyzet. A pénztáros hölgy külön felhívta a figyelmemet a törzsvásárlói programjukra, amely révén kedvezményesen lehet enni náluk. Az ételeket természetesen elvitelre is lehet kérni, bankkártyás fizetés működik.
Az asztalok zsúfoltak, próbáltak minél több ülőhelyet beszorítani, a berendezés egyszerű, menzás jellegű.
Még egy pozitívum: tetszik az étterem neve.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1091 Budapest
Üllői út 149.

2019. október 17.
Az adagok egyre kisebbek, gyakran ízetlenek, langyosak, túlárazottak, akár egy natúr rizsköret is. A grill zöldség túl olajos, egynemű. édesburgonya köret majd 800-ért, cserébe néhány pálcika a tányéron. Finom volt, de ennyiért félreáll az ember szája. Szép törekvés a minden mentesség, de nem árt...