Nosztalgia műanyagba csomagolva

Sziget Büfé BudapestSziget Büfé Budapest a térképen

Átlagos 2023. szeptemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. október 28.
Minden tekintetben retró hely a Népsziget déli részén. Este, sötétedés után egy kicsit para a környék, a Blairwitch Project filmet megidéző, pláne, hogy a Népsziget bizonyos részein hajléktalan kolóniák is tanyát vertek. Sajnos, ilyen világot élünk, de a hajléktalanoktól való mindennemű félelem ezúttal feleslegesnek bizonyult, nemigen foglalkoztak az est sötétjében gyalogosan sétáló kósza alakokkal, a saját vitáikkal és társaságukkal voltak elfoglalva.
A Sziget Büfé olyan, mintha csak egy strandon lennénk a 80-as években gyerekkoromban, csak annyi a bibi, hogy már 2023 van, mi is felnőttünk, és nincs sem strand, sem vízpart e helyütt. Egyszerű asztalok, padok, nehéz kényelmetlen vas székek, viaszosvászon terítők az asztalokon, a környezettudatosságnak itt még nyoma sincs, műanyag és nem újrahasznosítható fehér papír mindenütt töménytelen mennyiségben (tálca, tányér, evőeszközök, szívószál). Még a palacsintába is beletörött a villa, elképzelem, mit tett volna vele egy rántott hús szelet.
Rágó és édességautomaták a kisgyerekek legnagyobb örömére, egyúttal a szülők, nagyszülők idegeinek borzolására.
A rendelés és a fizetés a pultnál történik, majd ha elkészült az étel, kikiabálnak a várakozó vendégek felé.
A mosdó pavilon bogaras, pókos, pókhálós, a takarítás nem tartozik a helyi dolgozók erősségei közé, itt sem, és a vendégtérben sem, nem beszélve a ragacsos tálcákról.
Mindenféle büfés tipikus ételek, hekk kenyérrel és savanyúsággal, lángos, palacsinta, hamburger, hotdog, frissensültek.
Mindent összevetve mégis csak volt valami nosztalgikus feelingje a helynek, szóval én ajánlom, bejött ez a kis múltidéző miliő, de gasztronómiai szempontból érdektelen a hely.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Tisztaság:Gyenge
Sziget Büfé Budapest - Külső képSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - Étel/italSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - MosdóSziget Büfé Budapest - MosdóSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - BelsőSziget Büfé Budapest - Külső kép

Sziget Büfé további értékelései

2024.05.04a párjával
Első ízben délről közelítettük meg a Népszigetet, az első egység, ahol megálltunk a Sziget sörkert volt, melynek kínálata a balatoni strandbüféket idézi. Hekk, sült kolbász, rántott ez meg az, pörköltek. Mi mást rendeltem volna, mint pacalt, mely kellően szaftos volt, állaga nekem megfelelt,...
2016.02.26a párjával
Sok helyen kóstoltunk már hekket, de ez mindent visz. Ez az etalon, friss ,akkor kezdik el sütni amikor felveszik a rendelést. Ízletes,nincs rajta vastag panír , nem olajos, se nem sós se nem sótalan, egyszóval tökéletes. Így aki szereti ezt a tengeri halat, mindenképp ki kell ezt a helyet...
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Felejthetetlen pillanatok
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?