Üvegből készült söröspohár a Népszigeten - bármily hihetetlen, csak itt

Sziget Büfé BudapestSziget Büfé Budapest a térképen

2024. májusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. május 4.
Első ízben délről közelítettük meg a Népszigetet, az első egység, ahol megálltunk a Sziget sörkert volt, melynek kínálata a balatoni strandbüféket idézi. Hekk, sült kolbász, rántott ez meg az, pörköltek.
Mi mást rendeltem volna, mint pacalt, mely kellően szaftos volt, állaga nekem megfelelt, biztos lennének, akik szerint nem főtt eleget, ez már ilyen, van, aki szereti, ha van harapása a pacalnak, ha al dente, mint a megfelelően főzött olasz tészta, s van, aki teljesen puhára főve kedveli, amikor már nincs tartása és szétomlik a szájban.
Kifejezetten jó volt a savanyú almapaprika és az erős paprika, ízre, állagra egyaránt. Nagy kár, hogy igen gyenge kenyeret adnak mellé. 2600 volt a pacal, ha jól emlékszem, jó vételnek ítéltem, bár az adag nem gigantikus, nekem pont megfelelt.
A kiszolgálás nagyon kedves.
Asahi megacég sörgyárainak főzeteivel öblíthetjük torkunkat, tartanak csapon Pilsner Urquellt és hidegkomlós Drehert is, az árak büfészinten középmagasak, egy korsó 1300 ft.
Ez volt az egyetlen hely a Népszigeten, ahol a sört üvegpohárba csapolják, nekem ez is fontos szempont, gyűlölöm a műanyagpoharakat, ha csak tehetem elkerülöm.
Négy pontot megér a hely, az atmoszféra tekintetében is, bár azt leginkább a vadregényes környezet adja.
Sziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - EgyébSziget Büfé Budapest - Egyéb

Sziget Büfé további értékelései

2023.10.28barátokkal
Minden tekintetben retró hely a Népsziget déli részén. Este, sötétedés után egy kicsit para a környék, a Blairwitch Project filmet megidéző, pláne, hogy a Népsziget bizonyos részein hajléktalan kolóniák is tanyát vertek. Sajnos, ilyen világot élünk, de a hajléktalanoktól való mindennemű félelem...
2016.02.26a párjával
Sok helyen kóstoltunk már hekket, de ez mindent visz. Ez az etalon, friss ,akkor kezdik el sütni amikor felveszik a rendelést. Ízletes,nincs rajta vastag panír , nem olajos, se nem sós se nem sótalan, egyszóval tökéletes. Így aki szereti ezt a tengeri halat, mindenképp ki kell ezt a helyet...
Hotel Villa Völgy Eger - Szobaárak félpanziós ellátással
Szobaárak félpanziós ellátással