Bekopogtak a franciák

á table! - Akácfa utca Budapestá table! - Akácfa utca Budapest a térképen

Kiváló 2019. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. december 26.
Az á table francia bisztró is immáron lánccá nőtte ki magát. Legújabb - legalábbis számomra - egységük a belvárosi bulinegyed egyik legfelkapottabb utcájában nyitott meg, talán 1 hónappal ezelőtt.
A kínálatban számomra a prémium kategóriás francia stílusú desszertek, sütemények, péksütemények a legvonzóbbak.
Azt pontosan nem tudtam felmérni, hogy mi lehet itt a koncepció tekintetében a fő csapásirány, talán a külföldi airbnb szállóvendégek reggeliztetése, a későn kelők, másnaposok finom étkekkel és kávéval való kikúrálása. Minden esetre amikor én jártam ott, éppen nem volt más vendég, bár 2 kisebb külföldi diákcsapat is érkezett, akik belépve némileg csalódottan vették tudomásul, hogy alkoholt nem tartanak.
Később érkezett egy szintén külföldi idősebb pár is, akik viszont kávézni és sütizni ültek be.
Ahogy észrevettem, azért itt is fokozatosan kúsznak felfelé az árak, bár ezt az évek óta alacsony infláció nem igazán indokolja. Jó pár sütijük ára már átlépte az 1000 Ft-os lélektani határt és a péksütik is 800 Ft körül kezdődnek. De finomak, minőségiek, az is tény! A pisztáciás kenyérke és a mandulás croissant is kitűnő, ezeket már többször ettem. Ezúttal a szedres-mandulás-morzsás "Crumble myrtilles"-t választottam, ami kiadós, mint egy quiche, viszont kevéssé édes (990 Ft), mellé egy GRENO márkájú Morello cherry 100%-os meggylevet kértem (590 Ft/palack).
A pultos hölggyel váltottunk pár szót, elmondta, hogy csak beugróként van itt, amúgy egy másik bisztróban dolgozik a láncon belül.
Tiszta, kulturált, barátságos, hangulatos hely.
Hangulat:Kiváló
á table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Külső képá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Étel/italá table! - Akácfa utca Budapest - Étlap/itallapá table! - Akácfa utca Budapest - Mosdóá table! - Akácfa utca Budapest - Mosdóá table! - Akácfa utca Budapest - Belsőá table! - Akácfa utca Budapest - Külső kép

á table! - Akácfa utca további értékelései

2020.03.10barátokkal
Az A Table nevű hálózatot nagyon kedvelem. Rendkívül hangulatos, a francia kávézókra emlékeztető beltér, pazar sütik. Az Akácfa utca egységben a hagyománnyal szakítva egy avokádós salátát kértünk. A társam nagyon nem volt vele megelégedve, jómagam úgy véltem, hogy jónak mondható, de alapvetően...
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Prémium nyár
Prémium nyár