Családi ebéd rálátással a játszótérre

Vakvarjú Étterem - Újlipót BudapestVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest a térképen

2019. májusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2019. június 2.
Ismét hasonló körülmények között látogattunk el a RAM Művelődési Központ épületében és kertjében lévő Vakvarjú Étterembe, amely töretlen népszerűségnek örvend. A célpont a ceruzás játszótér volt, és a könyvtár lett volna, de mint kiderült, az szombaton zárva tart sajnos.
Előzetes telefonos érdeklődésre megtudtuk, hogy 15.00 óra előtt nincs szabad asztaluk Varjúéknak, pedig a teraszt már bővítették is a korábbi méretéhez képest.
3 óra előtt pár perccel sikerült egy remek asztalt kapnunk a teraszon, amely kellően árnyékos volt, és még a játszótérre is ráláttunk. Az asztal eredetileg 4 személyes, de kaptunk egy 5. széket, hogy elférjünk.
Továbbra is van 4 féle gyerekmenü, most 1350 Ft, az árak azért fokozatosan emelkedtek itt is. A csésze húsleves mellé a főétel - zóna adag - halrudacska krumplipürével, illetve rántott csirkemell sült krumplival. A normál étlap kb. félévente kerül megújításra, de a kedvencek maradnak, pl. a kenyérlángosok, amelyek mindegyik Vakvarjú étteremben az étlap elmaradhatatlan részét alkotják. Fiam a klasszikus Vakvarjú kenyérlángost kérte (1990 Ft), amely vastepsiben érkezett, lilahagymával, parasztkolbásszal, baconnel, kukoricával összesütve. Én nem vagyok oda érte, de megkóstoltam, nem volt rossz.
Férjem szintén klasszikus Wiener Schnitzel-t kért bajor krumplisalátával (2790 Ft), én pedig Cheddar sajttal és sonkával töltött jércemellet almás-zelleres salátával (2790 Ft). Ha figyelembe veszem, hogy a főételek árai már tartalmazzák a köretet és nincs kötelező szervizdíj, akkor azt kell mondjam, hogy az árfekvés teljesen korrekt. Üdítők közül levendulás limonádét ittam (4 dl 790 Ft), ami szintén kellemes volt.
5 főre 14ezer Ft-ból meg tudtunk ebédelni, és a gyerekek ételeiből még csomagoltattunk is, úgyhogy egyáltalán nem találtam drágának.
A személyzet bár igen elfoglaltnak tűnt, de nagyon kedvesek és készségesek voltak.
Apró kellemetlenség, hogy a környező növényekről az asztalra minduntalan hangyák másztak. Az ételek nem voltak kiemelkedőek, de megfelelő, kiszámítható minőséget nyújtottak.
Vakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - MosdóVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - MosdóVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Külső képVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Külső képVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - MosdóVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Külső képVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Külső képVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étel/italVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - EgyébVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Külső képVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Étlap/itallapVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - BelsőVakvarjú Étterem - Újlipót Budapest - Belső

Vakvarjú Étterem - Újlipót további értékelései

2024.03.29családjával
Elegáns környezetben az európai trendnek megfelelő étlaphoz, viszonylag gyors és udvarias kiszolgálás párosul a középkategóriát meghaladó árakon. Gond a fizetésnél van, mert a kártya beolvasás elött a pincér a számla végösszegét nem közölte, csak annyit hadart el, hogy ugye hozzátehetem a 10 %...
2023.03.06a párjával
Ünnepi vacsorára készültünk a párommal. Csalódás, csalódás hátán: A taknyos 20 év körüli pincér tegez, ami nem bántó, de érthetetlen, közel 80 éves vagyok....Rendelés: csülökpörkölt rakott krumplival. Egy tégla alakú hús, mely nyesedékből állt össze. Nem túl ízletes és alig langyos + egy barna...
2022.09.05a párjával
Nagyon finomakat eszünk mindig itt. Van már kedcenc ételünk, amit szerintünk itt készítenek a legjobban (tatárbeefsteak, rozé kacsamell, csokiszuflé). Remélem soha nem veszik le az étlapról! Ui.: még sokáig szeretnénk itt enni, ezért ha nem hiszitek menjetek el, nézzétek meg magatoknak Ti is :)
Hotel Laroba Alsóörs - Szilveszter
Szilveszter