Jó 2017. novemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2017. november 25.
Ajánlom a helyet másoknak is!
A budai Vakvarú szinte a semmi közepén áll, mégis hétvégén tele van: arra gondolnánk, hogy annyira jó a hely, hogy messziről kocsival is érdemes idejönni. Ez majdnem igaz is. Semmi rosszat nem tudok mondani: finomak az ételek, kedvesek a felszolgálók, de valami mégis hiányzik. Ha csak leszaladnék a szomszédba jót enni, azt mondom ok, de ezért nem autózok át a fél világon. Az árak egyértelműen budai színvonalúak, ennyi pénzért találok hangulatos, olcsóbb vendéglőt, ahol jót ehetek.
Néha azért rájön az emberre a varjúvágy, hogy el kéne már menni és egy jót ebédelni az egyik fészkében, nem beszélve arról, hogy ha már az ember gyereke részben vakszakos gyógypedagógus, hát különös affinitást érez a vakvarjak iránt. Így adódott, hogy besétáltam a héten a budai lerakatba, eléggé...
Szinte csak steak-et enni járunk oda, bár a többi étel is szinte kifogástalan. Az előételek közül a libamáj mousse, a ráksaláta (nem így van az étlapon, de nem emlékszem a nevére) közelít a tökéleteshez. Picit drága, de a minőséget meg kell fizetni.
A többi Vakvarjú étteremben a városban többször is ettem már (és nemcsak pozitív benyomásokkal távoztam), de a XI. kerületben az albertfalvai eddig még kimaradt, mivel nekem nagyon nem esik útba ez a környék. Budafokról hazafelé a belváros felé viszont még volt annyi időm, hogy megálljak egy...