Jó ételek, szívélyes házigazdák

Vietnami Speciális Melegkonyha BudapestVietnami Speciális Melegkonyha Budapest a térképen

Kiváló 2016. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. július 27.
Jártunk már ebben a pavilonban pár évvel ezelőtt, akkor még olasz étterem működött benne. Nem tudom, mikor cserélt gazdát, de a falakat még mindig toszkán tájakról készült képek díszítik.
A változást véletlenül fedeztem fel az Itt jártam értékelései közt, ahol csupa szépet és jót írtak róla. Kipróbáltuk, és nem csalódtunk.

Csak azért foglaltunk előző nap asztalt, mert tudni akartuk, nyitva van-e, működik-e egyáltalán az étterem. Jól tettük, mert meglepően sokan voltak, és egy népes vietnámi csoport is beállított.

A hely tágas és kényelmes, légkondi ugyan nincs, de egy hatalmas, párásító ventilátorral kellemes klímát varázsoltak.
Ahogy leültünk, már kaptunk is egy-egy kis csészényi Pho levest. Azt hittük, tévedés, de kiderült, hogy a cég ajándéka.

Főételnek vaslapon pirított zöldséges garnélát választottam pirított tésztával. A párom sült kacsát zöldségágyon, ehhez egy adag jázmin rizst is hoztak. Mindkét étel tekintélyes adag volt, és pompás volt látni-hallani, ahogy sercegett a forró vaslapon. Se a garnélával, se a kacsával nem spóroltak. Ennyi ínyencség mellett talán meglepő, hogy a tésztát emelem ki. A pirított tésztához hajszálvékonyra gyalult sárgarépát, zöldhagymát és sült tojást kevertek, egyszerűen nagyszerű volt. Mindig örülök, ha olyan étellel találkozom egy étteremben, ami otthon is könnyen elkészíthető, mert semmi extra nincs benne, csak egy jó ötlet.

A régebbi értékelésekhez képest változás, hogy a borravalót nem utasították vissza. ;) Igazuk van, Magyarországon élnek, két lábbal a földön. Mindegy, hogy az ő kultúrájukban divat-e vagy sem.
Az étlapon legalább tízféle ételt láttunk, amit szívesen megkóstolnánk, így biztosan visszajövünk még.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Vietnami Speciális Melegkonyha Budapest - Étel/italVietnami Speciális Melegkonyha Budapest - Étel/italVietnami Speciális Melegkonyha Budapest - Étel/italVietnami Speciális Melegkonyha Budapest - Étel/ital

Vietnami Speciális Melegkonyha további értékelései

2021.05.16a párjával
Ahogy olvasom, évek óta jó ez sokaknak, hát, akkor nekem is jó. Sőt! Kezdünk újra étterembe járni, ezt csak úgy kiböktük magunknak autóból hazafelé jövet, elég bonyolult módon vissza is fordultam, hogy hátha végre egy jó vietnami! És az, bizony! A neve már nagyon régen nem Vietnami Speciális...
2019.07.20a párjával
A közelben lévő templomlátogatás során fedeztük fel az éttermet. Ilyen jellegű ételeket még nem ettünk ezért gondoltuk miért is ne kóstoljuk meg őket. Ráadásul éhesek is voltunk úgy délután fél 3 fele. Kedves felszolgáló fiú termett az asztalunknál, kis ízelítőt kaptunk a konyhai személyzet...
2018.11.13a párjával
Párommal rendszeresen járunk ebbe az étterembe és nem hiába! Az ételek nagyon jó árban vannak. A pho leves fantasztikus! A város egyik legjobbja! A rákfarok előételnek elengedhetetlen! Nagy adagok vannak főételek terén is, de eddig nem ájultam el tőlük! Egyszerű ízekkel dolgoznak, de rengeteg...
Sándor Hotel Pécs - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel