Sissi emlékezete a hegytetőn

Erzsébet-kilátó BudapestErzsébet-kilátó Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 27.
Budapest legmagasabb pontján, 528 méter magasan található a fővárosiak egyik kedvenc kirándulóhelye, melyet a szintén nagy kedvenc Sissiről neveztek el (mint oly sok műintézményt, nevezetességet az országban).
A kilátó tetejére egy belső csigalépcsőn lehet feljutni, ahol fizetős távcsövet találhatunk, a nemzeti lobogót és a kerület (XII. ker, Hegyvidéki Önkormányzat) zászlaját szinte mindig lebegteti a szél. A kilátó megtekintése ingyenes, és ha jól gondolom, soha nem zárják be.
Szép tiszta időben akár a Magas-Tátráig vagy Pozsonyig is ellátni, de nekem nem volt ilyen szerencsém még sosem, pedig jártam már itt egy párszor. Sok híres személy eljött ide az elmúlt évszázadok során, még a névadó Sissi is, persze akkoriban még nem ez a kilátó állt itt, hanem egy fából készült előd.
Már több mint 100 éve, 1910 óta élvezheti a lakosság ezt a szép építményt, amelynek tervezése Schulek Frigyes nevéhez köthető. A rendszerváltás után a kerület újíttatta fel a megromlott állagú, lezárt kilátót, amely 2005 óta fogadja a látogatókat újra.
Engem stílusában emlékeztet a Halászbástyára, nem véletlen hát a közös tervező.
Nagyon mutatós, csinos, időtálló emlékmű, nem hivalkodó, nem ódivatú.
Erzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - EgyébErzsébet-kilátó Budapest - Egyéb

Erzsébet-kilátó további értékelései

2022.06.13egyedül
Gondoltam, hogy itt az idő kimozdulni végre a lakásból, igaz ugyan, hogy a hőmérő árnyékban 29 fokot mutatott, de mi az nekem... neten megnéz, Libegő nyitva van, kilátó nyitva van... gyerünk! Nos, mondjuk elég sokat kellett várni a Budagyöngyénél az átszálásra, a villamos még csak-csak, de a...
Royal Club Hotel Visegrád - Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel