Pihenő, légiósok!

Aquincumi katonai amfiteátrum BudapestAquincumi katonai amfiteátrum Budapest a térképen

Érdekes 2022. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 29.
Az óbudai amfiteátrum az Árpád Gimnázium mellet található, jelenlegi funkciója leginkább közpark és kutyafuttató. Bár kerítéssel körbe van kerítve, gyakorlatilag folyamatosan és ingyenesen látogatható, nem őrzött. Ottjártamkor éppen egy csapat kertész a füvet nyírta a területen.
Jó 20 évvel ezelőtt az alsó részen található folyosó-járatok - az egykori cellák - még nem voltak lezárva, jó kaland volt éjszaka idejönni "bandázni" elemlámpával világítva, de azután a hajléktalan csövesek beköltözése miatt ezeket lezárták.
Az ókori Aquincum két amifiteátrummal is rendelkezett, közülük ez volt a nagyobb méretű. A II. században, 145 körül építették. Hatalmas mérete 10-15 ezer fő látogató befogadására tette alkalmassá, és valószínűleg az itt állomásozó katonaság saját gyakorlatozásra is használta.
A terület régészeti feltárása és az értékek mentése az 1930-40-es években zajlott le (szentély és oltárkő maradványokat találtak, illetve későbbről a 6. században longobárd ezüstkincset), mivel a középkorban lakóházak épültek rá a területre, ezeket lebontották.
Hangulatos hely, de az eredeti funkciójára már alkalmatlan, ahhoz túlságosan romos.
Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Egyéb

Aquincumi katonai amfiteátrum további értékelései

2024.01.26a párjával
Kívülről sokszor elmentem mellette, de most e szép januári napon be is mentem a monumentális építménybe. Különös és felemelő érzés volt az aréna közepén állni és elképzelni az akkori kort. Sajnos a mai kor lenyomatai is mindenfelé megtalálhatók, nagyon szemetes. Jobban kéne vigyázni erre a ritka...
2022.05.23egyedül
Szerintem ezt a helyet mindenki ismeri, aki valaha arra járt, akár megállt ezért, akár nem. A római időknek számtalan emléke maradt itt nekünk, de különösen sok Óbudán. Ez itt a katonai amfiteátrum, ráadásul nem csak egy ilyen kőcirkuszunk volt itt, hanem kettő is. Ezen a helyen forgatták például...
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
2025.03.01-ig
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás