Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest

Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest
Aquincumi katonai amfiteátrum BudapestAquincumi katonai amfiteátrum Budapest
Aquincumi katonai amfiteátrum BudapestAquincumi katonai amfiteátrum Budapest

Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest bemutatkozása

II. Adiutrix építtette fel a római birodalom hetedik legnagyobb amfiteátrumát a II. század közepén, Antonius Pius császár idejében. Érdekesség, hogy az ovális arénája a római Colosseuménál is nagyobb. A körszínházban egyszerre 10-12 ezer néző élvezhette a gladiátor- és állatviadalokat, de eredeetileg vízicsaták rendezésére is alkalmas helyszín volt a mélyedésbe épített csatornáknak köszönhetően.

Danubius Hotel Annabella Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
2026.04.01-ig
Hotel Villa Völgy Eger

Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. január 26.a párjával járt itt
Kívülről sokszor elmentem mellette, de most e szép januári napon be is mentem a monumentális építménybe. Különös és felemelő érzés volt az aréna közepén állni és elképzelni az akkori kort. Sajnos a mai kor lenyomatai is mindenfelé megtalálhatók, nagyon szemetes. Jobban kéne vigyázni erre a ritka műemlékre!
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2498 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Érdekes 2022. május 29.egyedül járt itt
Az óbudai amfiteátrum az Árpád Gimnázium mellet található, jelenlegi funkciója leginkább közpark és kutyafuttató. Bár kerítéssel körbe van kerítve, gyakorlatilag folyamatosan és ingyenesen látogatható, nem őrzött. Ottjártamkor éppen egy csapat kertész a füvet nyírta a területen.
Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - EgyébAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Érdekes 2022. május 23.egyedül járt itt
Szerintem ezt a helyet mindenki ismeri, aki valaha arra járt, akár megállt ezért, akár nem. A római időknek számtalan emléke maradt itt nekünk, de különösen sok Óbudán. Ez itt a katonai amfiteátrum, ráadásul nem csak egy ilyen kőcirkuszunk volt itt, hanem kettő is.
Aquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső képAquincumi katonai amfiteátrum Budapest - Külső kép