Keleti pályaudvar épülete Budapest

Keleti pályaudvar épülete Budapest
Keleti pályaudvar épülete BudapestKeleti pályaudvar épülete Budapest
Keleti pályaudvar épülete BudapestKeleti pályaudvar épülete Budapest

Keleti pályaudvar épülete Budapest bemutatkozása

A Keleti pályaudvart 1884. július 15-én nyitották meg. Az épület építésze Rochlitz Gyula volt, az acélszerkezet tervezője Feketeházy János. Homlokzata tetején található szoborcsoport Bezerédi gyula alkotása. Az épület műemlék. 2002-2004 között felújították a középső főhomlokzatot és a csarnokot.

Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Caramell a legjobb áron
Caramell a legjobb áron
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Palace Hotel Hévíz - Pezsgő tavasz Hévízen
Nyári csobbanás
2024.09.02-ig
Hotel Stáció Vecsés

Keleti pályaudvar épülete Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2024. május 11.egyedül járt itt
Mi, budapestiek szerencsések vagyunk, hogy ilyen szép vasútállomás épületek vannak a városunkban. A Nyugati és a Keleti is figyelemre méltó, a többi modernebb pályaudvar épületről most nem tennék említést e lapokon. Ez a főváros legforgalmasabb vasútállomása, a három fejállomás egyike.
Keleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.