Szent Gellért téri díszkút Budapest

Szent Gellért téri díszkút Budapest
Szent Gellért téri díszkút BudapestSzent Gellért téri díszkút Budapest
Szent Gellért téri díszkút BudapestSzent Gellért téri díszkút Budapest

Szent Gellért téri díszkút Budapest bemutatkozása

A Gellért tér közepén 2003 óta egy ivókút található, a "Forrásház" védelme alatt. Nyolc kőcsigályára Budapest nyolc termálfürdőjének nevét vésték. Belső kupolagyűrűjébe Weöres Sándor Ének a határtalanról című versse került. Az építmény a főváros gyógyfürdőváros jellegét szimbolizálja.

Prémium Hotel Panoráma Siófok - Irány a Balaton
Irány a Balaton
06.14-28.
Prémium Hotel Panoráma Siófok
Hotel Forrás Zalakaros - Félpanziós ajánlat
Félpanziós ajánlat
Hotel Forrás Zalakaros
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa
65.065 Ft / 2 fő / éj-től all inclusive ellátással

Szent Gellért téri díszkút Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. május 29.egyedül járt itt
2003 áprilisában adták át ezt a köztéri alkotást a nagyközönség számára, amely a Szent Gellért téren a Gellért Szálloda főbejárata előtt, a villamos megállónál található. A kút üzemeltetője a Fővárosi Vízművek. A díszkutat másutt Forráskút néven is említik. A kút megalkotása a Bartók Béla út felújításához kapcsolódott.
Szent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Érdekes 2022. május 23.egyedül járt itt
Amikor rájöttem, hogy ZigZag két kézzel lecsapott a Millenniumi emlékműre, ami parlagon itt hevert a lapon, beugrott, hogy én is ugrom, és lepattantam a villamosról, hogy magamévá tegyem a Gellért téren álló díszkutat. Ha már itt hever érintetlenül ez is. . . az elefántház, nevezi lazán a köznyelv.
Szent Gellért téri díszkút Budapest - Külső képSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - Külső képSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - BelsőSzent Gellért téri díszkút Budapest - BelsőSzent Gellért téri díszkút Budapest - BelsőSzent Gellért téri díszkút Budapest - EgyébSzent Gellért téri díszkút Budapest - Külső képSzent Gellért téri díszkút Budapest - Külső kép