Egy hely ahol szinte megállt az idő

Törley Pezsgőmanufaktúra és Látogatóközpont  BudapestTörley Pezsgőmanufaktúra és Látogatóközpont  Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2016. júniusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2016. június 28.
A Törley látogató központ és gyűjtemény egy csodás hely, ahova régóta szerettem volna ellátogatni, erre nagyon jó alkalom volt a múzeumok éjszakája rendezvény.

A hely kimondottan barátságos, és bár nem tudom egyébként mennyire jó a kiszolgálás, most a kolbász és hús sütőtől a kávé standig minden volt.

Maga a látogató központ egy felszíni épületből, annak két szintjéből áll, és magából a pincéből, mely egy részén bejárható.

Az épületekben némi történeti áttekintést láthatunk a család és a gyár múltjáról, jelenéről, de a szépség és maga a csoda a föld alatt van 3 szinten.

Nagyon jól kialakított, valóban látogatható 2 szintet néztünk meg, a 2 szinten más rendszerű a pezsgő készítés, a kirándulás alatt szakértő tájékoztatást kaptunk a pezsgő történetéről, a gyártás érdekes és kevéssé érdekes fogásairól.
A föld alatti túra mintegy egy órát vett igénybe, megdobva a hangulatot azzal, hogy közben egy a fél kerületet érintő áramszünet is belépett, így a pincét a vészvilágítás fényeinél hagytuk el, de ez nem hogy rontott volna, még emelt is az élmény színvonalán.
Érdemes figyelni arra, hogy a föld alatt 12-14 fok az állandó hőmérséklet, ami sokaknak hidegebb lehet a kellemesnél, én rövid nadrágban, és pólóban éppen nem fáztam, de aki érzékenyebb, készüljön kiskabáttal vagy pulcsival, főleg nyáron.

Ha valaki szereti a pezsgőt, vagy csak éppen érdeklődik a nevezett ital iránt, esetleg érdeklik az érdekes tradicionális gyártási eljárások, mindenképp javaslom, hogy látogasson el hozzájuk, nagy élmény lesz !

Törley Pezsgőmanufaktúra és Látogatóközpont  további értékelései

2023.10.04csoporttal
A Budafoki Pincejárat programnak kétségtelenül a csúcspontját jelentette a Törley Pezsgőmanufaktúrában és Látogatóközpontban tett látogatás, ahová csoportunk utolsó helyszínként, amolyan végállomásként érkezett meg, hogy pár órára le is ragadjunk, mert itt valóban sok látnivaló és érdekes program...
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció