Mária Magdolna Torony Budapest

Mária Magdolna Torony Budapest
Mária Magdolna Torony BudapestMária Magdolna Torony Budapest
Mária Magdolna Torony BudapestMária Magdolna Torony Budapest

Mária Magdolna Torony Budapest bemutatkozása

A torony eredetileg az 1250-es években létrehozott Szent Mária templom tornya volt. Az évszázadok alatt a sors nem volt mindig kegyes az épülethez. A török megszállás alatt muszlim dzsámivá alakították át, majd 1686-ban amikor Károly lotaringiai herceg és Miksa Emánuel bajor választófejedelem megtámadta a törököket, ágyúállást alakítottak ki a toronyban.

Hotel Magistern Siófok - Napi árak reggelis ellátással
Hotel Magistern Siófok
Hotel Yacht Siófok - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval
Hotel Yacht Siófok

Mária Magdolna Torony Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44157 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. július 14.egyedül járt itt
Mária Magdolna tornyát most Buda Tower-nak hívják turistául, és ha már tegnap ott sertepertéltem a várban, fel is másztam rá. Már máskor is akartam, de akkor zárva volt. Egy torony mindig kihívás, ha arrajár az ember, hát akkor is megmássza, ha az egészsége kissé roskatag, ami hát a korral is jár, ugyebár. . .
Mária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - BelsőMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - EgyébMária Magdolna Torony Budapest - Külső képMária Magdolna Torony Budapest - Belső
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2016. június 12.egyedül járt itt
A budai vár egyik legrégebbi temploma a várnegyed északi kapuja közelében a Kapisztrán téren, a 13. században gótikus stílusban épült. A templomnak mára csak a tornya maradt meg (helyreállítást követően), de így is megkapó látványt nyújt, nekem az egyik kedvenc épületem a Várban.
Mária Magdolna Torony Budapest - Mária Magdolna Torony Budapest - Mária Magdolna Torony Budapest - Mária Magdolna Torony Budapest -