Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest

városi Múzeum közül
Múzeum
Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest
Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum BudapestRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest

Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest bemutatkozása

A múzeum hivatalos elnevezéséből (Biblia Világa Múzeum) következik, hogy a szép, régi Bibliák mellett a kiállítás a Biblia keletkezésének hátterét is bemutatja. Az idelátogató közönség megismerheti mindazokat az eseményeket, amelyek között a Biblia népének története lejátszódott, és amelyek magának a Bibliának a sorsát is meghatározták.

Fagus Hotel Sopron - Kedvezményes ajánlat
Aurora Hotel Miskolctapolca

Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest vélemények

2076
Kihagyhatatlan 2023. március 23.egyedül járt itt
Régóta akartam, de csak ma kerítettem rá sort. Hosszú ideig tatarozták, valami tűz ütött ki hátul, aztán az épületet is rendbehozták, most meg látogatható. Szerintem nagyon izgalmas dolog ez a Biblia-múzeum. Először is, ez a könyv valami félelmetes karriert futott be, több, mint 700 nyelvre lefordították egészben, az Újszövetségét meg külön 1600-ra.
Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - BelsőRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - BelsőRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - BelsőRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - BelsőRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - BelsőRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - Külső kép
Kihagyhatatlan 2017. június 29.egyedül járt itt
Munkába menet vettem észre, hogy a Ráday utcában a sok evős-ivós hely között egy kis múzeum is megbújik. Ez a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Gyűjteményének Bibliamúzeuma, a Ráday Kollégium épületében. Belépve először egy kis egyházi könyvesboltba jutunk. A kiállítás 3 részre bontható.
Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - EgyébRáday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest - Ráday Gyűjtemény - Biblia Múzeum Budapest -