Kár lett volna lemaradni róla!

Szépművészeti Múzeum BudapestSzépművészeti Múzeum Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2018. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. június 3.
Az előző értékelőhöz hasonlóan én is a Román Csarnok felújítását követő rendkívüli újranyitás keretében jártam legutóbb a Szépművészeti Múzeumban. Korábban, a bezárást megelőzően természetesen megfordultam már itt számos alkalommal, mind az állandó kiállítást, mind a számomra izgalmasnak ígérkező időszakos kiállításokat megnéztem az elmúlt években. Számszerűsíteni pontosan nem tudnám, de biztos, hogy több mint 10 alkalommal jártam már ebben a múzeumban.
A Román Csarnok elképesztően gyönyörű és a maga nemében páratlan! Nem is érti az ember, hogy lehetett egy ilyen értéket 70 évig hagyni tengődni, persze értjük, nyilván jelentős anyagi áldozatot és szakértelmet követelt ez a hatalmas munka, amivel helyreállították, de kétségkívül megérte, nagyon szép lett.
Ez a lehetőség márciusban, amely amúgy ingyenes volt, kizárólag a Román Csarnok bemutatására szolgált, a Múzeum többi része jelenleg nem látogatható (a központi fogadócsarnokon kívül).
Nagyon sokan eljöttünk, hogy megnézzük ezt a gyönyörűen felújított termet, és biztosan nagyon szép lesz majd később az egész múzeum is. Már nagyon várom, de nem tudom, pontosan mikor várható az elkészülése.
Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest - Szépművészeti Múzeum Budapest -

Szépművészeti Múzeum további értékelései

2023.07.03barátokkal
A festő születésének 170. évfordulója tiszteletére összeállított gyűjtemény.. A kiállításban olyan ikonikus műveket csodálhatunk meg mint a Magányos cédrus vagy a 32 m2-es Baalbek, Vihar a pusztán, Önarckép, és még sorolhatnám. Az élmény leírhatatlan.
2022.07.19csoporttal
A zseniális Hieronymus Bosch kiállítást a záró hétvégén sikerült még elcsípni a Szépművészeti Múzeumban. Menny és pokol között, szólt a kiállítás mottója, s valóban. Egy varázslatos mesevilág, mai szemmel is felfoghatatlan kreativitás, aprólékos kidolgozás jellemzi a műveit. Különleges hitvilág,...
2020.02.11csoporttal
Mivel számtalan alkalommal voltam korábban ebben a múzeumban, talán fél évszázada járok ide, ma egy olyan napon voltam itt, amikor a többi kiállítótermet nagyvonalúan hanyagoltam, és csak a Rubens, Van Dyck kiállításra koncentráltam. Hétfő van, ilyenkor minden múzeum zárva van, de mivel ez az...
Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel
Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel
2025.03.17-ig
Gotthard Hotel Szentgotthárd
Hotel Kumánia Kisújszállás - Nem csak a húszéveseké a világ ajánlat fürdőbelépővel
Nem csak a húszéveseké a világ ajánlat fürdőbelépővel
2024.05.31-ig
Hotel Kumánia Kisújszállás