Valamelyik Béla történetírója

Anonymus szobra BudapestAnonymus szobra Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. március 24.
Az egyik kedvenc budapesti szobrom, ki ne ismerné? A Városligetben a Vajdahunyad várában, pontosan a Mezőgazdasági Múzeum bejáratával szemben ül békésen, nagyon szép zöld környezetben.
Ligeti Miklós csodálatos szobra 1903 óta áll vagyis ül itt. A szobor kb. 2 méter magas, vagyis az életnagyságnál nagyobb, talán emiatt is kelt ilyen monumentális, lenyűgöző hatást.
Fokozza a misztikus benyomást, hogy a kapucni alatt nincs arca a szobornak.
Ez is szerencsehozó szobornak számít, a tollhegyet kell simogatni.
A turisták egyik kedvenc fotó és selfie témája a városban.
Ha erre járok a környéken, mindig erre jövök, hogy egy pillantást vethessek a szoborra is.
Reggel/délelőtt nagyon szépen világítják meg a napsugarak, talán ilyenkor a legjobb fotózni.
Anonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - Egyéb

Anonymus szobra további értékelései

2022.03.24egyedül
Bevallom, megláttam, hogy itt van fent az oldalon, de még nem méltatta senki, és kaptam magam, és kiiszkoltam a Ligetbe, hogy új képeket csináljak róla. Pedig láttam már százszor, meg le is fotóztam, biztos. A turisták mindig az ölébe ülnek, vannak fényesebb, jobban tapogatott részei, meg vannak...
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Prémium nyár
Prémium nyár