Anonymus szobra Budapest

Anonymus szobra Budapest
Anonymus szobra BudapestAnonymus szobra Budapest
Anonymus szobra BudapestAnonymus szobra Budapest

Anonymus szobra Budapest bemutatkozása

A Vajdahunyad várának belső udvarán találjuk Anonymus szobrát, melyet a XX. század elején I. Ferenc József adományozott a nemzetnek. Feltehetőleg valamelyik Béla király jegyzőjét ábrázolja. A köztéri alkotás Ligeti Miklós keze munkáját dícséri, 1903-ban készült és közel 2 méter magas.

Hotel Elixír Mórahalom - 2 éjszakás ajánlat
2026.01.08-ig
Hotel Azúr Siófok

Anonymus szobra Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2022. március 24.egyedül járt itt
Az egyik kedvenc budapesti szobrom, ki ne ismerné? A Városligetben a Vajdahunyad várában, pontosan a Mezőgazdasági Múzeum bejáratával szemben ül békésen, nagyon szép zöld környezetben. Ligeti Miklós csodálatos szobra 1903 óta áll vagyis ül itt. A szobor kb. 2 méter magas, vagyis az életnagyságnál nagyobb, talán emiatt is kelt ilyen monumentális, lenyűgöző hatást.
Anonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - Egyéb
2076
Kihagyhatatlan 2022. március 24.egyedül járt itt
Bevallom, megláttam, hogy itt van fent az oldalon, de még nem méltatta senki, és kaptam magam, és kiiszkoltam a Ligetbe, hogy új képeket csináljak róla. Pedig láttam már százszor, meg le is fotóztam, biztos. A turisták mindig az ölébe ülnek, vannak fényesebb, jobban tapogatott részei, meg vannak mattok is. Szóval, a névtelen jegyző.
Anonymus szobra Budapest - Külső képAnonymus szobra Budapest - Külső képAnonymus szobra Budapest - Külső képAnonymus szobra Budapest - EgyébAnonymus szobra Budapest - Külső kép