Bartók Béla szobra Budapest

Tavaszi-nyári pihenés
2024.09.30-ig
Átrium Hotel Harkány

Bartók Béla szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2023. október 12. járt itt
Bartók Béla születésének 100. évfordulóján, 1981-ben állított az utókor a zseniális zeneszerző emlékére szobrot stílusosan a szintén nevét viselő Bartók Béla út mellett, a XI. kerületben a Feneketlen-tó partájánál egy kies, ligetes, fás, parkos területen. Egy modern stílusú szoborról van szó, Somogyi József szobrászművész alkotása.
Bartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - EgyébBartók Béla szobra Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 721 városban járt márFelfedező - 2307 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44395 feltöltött kép
Érdekes 2022. április 8.egyedül járt itt
Bartók Bélának van néhány szobra, de talán a legismertebb lehet az, amelyik a Feneketlen-tó parkjában áll, és néz a róla elnevezett útra. Volt itt pár kezdeményezés, hogy a fehérlovas kormányzó kapja vissza az elnevezést, de én mégis jobban örülnék, ha a kultúra maradna a győztes. Inkább maradjon a nagy népzenekutató zeneszerző.
Bartók Béla szobra Budapest - Külső képBartók Béla szobra Budapest - Külső képBartók Béla szobra Budapest - Külső kép