Mementó

Carl Lutz emlékműve BudapestCarl Lutz emlékműve Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. július 1.
Az egykori budapesti gettó szélénél, a Dob utcában lévő kis téren található ez a szomorú hangulatú, de nagyon különleges, szobrászati kompozíció tekintetében is egyedi alkotás. Nem is gondoltam volna, de már több mint 30 éve, 1991 óta láthatjuk itt.
A svájci magyar nagykövet kezdeményezte Carl Lutz egykori svájci főkonzul emlékművének felállítását, svájci közadakozásból.

Szabó Tamás szuggesztív, kétfigurás kompozíciója valóban drámai hatású.

Carl Lutz Svájc budapesti nagykövetségének alkonzulja volt, aki 1944-ben 62 ezer magyar zsidó életét mentette meg. Védleveleket adott ki, illetve diplomáciai védelem alá helyezett házakat többek között a híres Vadász utcai Üvegházat ahol viszonylagos biztonságot nyújthatott az üldözöttek-nek a nyilas terror rémtetteivel szemben. Egy nagyszerű ember volt ő, akinek a szíve a legnehezebb időkben is a helyén volt.

Sajnos valami idióta összefirkálta mögötte a falat, remélhetőleg az önkormányzat vagy a köztisztaságiak majd intézkednek emiatt.
Carl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - EgyébCarl Lutz emlékműve Budapest - Egyéb

Carl Lutz emlékműve további értékelései

2022.07.05egyedül
Tűvé tettem soktucat mappát, Carl Lutz emlékművét sokízben lefényképeztem már, például jelentkezős, vezetett sétákon, csoportos barangolásokon a zsidónegyedben, a hajdani gettó területén... nem találtam. Bosszankodva elmentem és újra csináltam róla pár fotót. Éppen, amikor jól eleredt az eső....
Hotel Magistern Siófok - Balatoni vakáció
Balatoni vakáció
2024.08.21-ig
Hotel Magistern Siófok
Hotel Piroska Bük, Bükfürd? - Két éjszakás ajánlat
Két éjszakás ajánlat
2026.03.01-ig
Hotel Piroska Bük, Bükfürd?