Csirkefogó-szobor Budapest

Csirkefogó-szobor Budapest
Csirkefogó-szobor BudapestCsirkefogó-szobor Budapest
Csirkefogó-szobor BudapestCsirkefogó-szobor Budapest

Csirkefogó-szobor Budapest bemutatkozása

A Csirkefogó-szobor Budapesten, a Harmickettesek tere megállónál, a Krúdy utca sarkánál található. 1927-ben állították a szobrot, mely egy fiút ábrázol, aki elengedné az általa ellopott kakast, akinek mindeközben a ruháját egy kutya tépi. A szobor Kiss György alkotása.

Hunguest Hotel Gyula - Napi ár fürdőbelépővel
Hotel Elixír Mórahalom

Csirkefogó-szobor Budapest vélemények

2076
Érdekes 2023. január 24.egyedül járt itt
Ez egy nagyon régi szobor, talán látszik is a stílusán, a megjelenésen, a kialakításon, a ruhán. . . meg a tanulságon is. A Krúdy Gyula utca itt éri el a körutat, de elmehetsz mellette sokszor anélkül, hogy észrevennéd. De hová rohansz? És miért nem veszed észre? Hiszen ingyen van, azt várja, hogy észrevedd!
Csirkefogó-szobor Budapest - Külső képCsirkefogó-szobor Budapest - Külső képCsirkefogó-szobor Budapest - Külső képCsirkefogó-szobor Budapest - EgyébCsirkefogó-szobor Budapest - EgyébCsirkefogó-szobor Budapest - Külső kép
Érdekes 2023. január 23. járt itt
A Harminckettesek tere 4-6-os villamos megállójánál található bronzszobor mellett emberek ezrei mennek el naponta, pedig érdemes egy percre megállni mellette. Kakastolvaj vagy Csirketolvaj fiú néven is emlegetik az alkotást, amely egy fiút ábrázol, akik kakast lopott vagyis csak lopna, mert az éber kutya elkapta a ruháját, és nem engedi elszaladni.
Csirkefogó-szobor Budapest - EgyébCsirkefogó-szobor Budapest - EgyébCsirkefogó-szobor Budapest - EgyébCsirkefogó-szobor Budapest - Egyéb