A házaspár emléke

Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor BudapestKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 29.
Aranka néni korábban hagyta itt ezt a földi világot, Béla bácsi később követte őt. Kolodko Mihály, a zseni, pedig megbízást kapott, hogy a környék ikonikus alakjait szoborba ábrázolja. Mindenki szerette őket, aki csak ismerte, a pasaréti téri virágárus házaspárt. A környék lakosai méltó emléket szerettek volna állítani azon a helyen, ahol a virágárus bódé állt. Nyilván az elsők között voltam a helyszínen, a rajongók egymásnak adták a helyet, szépen kivárták, amíg az előző végez, aztán léptek csak oda megörökíteni. Hatalmas virág emelkedik ki a földből, azon ül a pirinyó miniszobor-pár, nézi a körforgalmat, benne a Mária szoborral, mögötte meg a páduai Szent Antal templomot. Pasarét meg csak gazdagodott ezzel az emlékkel is.
Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - BelsőKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Egyéb

Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor további értékelései

2023.10.18
Most véletlen bukkantam egy Kolodko miniszoborra, de úgy megörültem neki, mint ha aranyat találtam volna. Hűvös idő lévén, Aranka néni kis fejkendőt kapott,amit már több szobrocskánál tapasztaltam, valószínűleg egy rajongó óvja így őket.
2022.10.09
Eljöttem a II. kerületbe, Pasarétre megnézni az új Kolodko Mohály miniszobrokat. Ezúttal nem gerillaszobrokról van szó hanem a II. kerületi önkormányzat szeretett volna méltóképpen megemlékezni a virágárus házaspárról, Aranka néniről és Béla bácsiról, akiknek itt a Pasaréti téren volt virágárus...
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár - Tavaszi Pihenés előfoglalási kedvezménnyel
Tavaszi Pihenés előfoglalási kedvezménnyel